Geri Dön
DünyaAlmanya Cumhurbaşkanı: Yahudi katliamı için Almanlar 'hala sorumlu'

Almanya Cumhurbaşkanı: Yahudi katliamı için Almanlar 'hala sorumlu'

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Avrupalı  ??Yahudilerin planlı öldürülmesinin failleri, yardımcıları ve destekçilerinden  hala Almanların sorumlu olduğunu söyledi.

Almanya Cumhurbaşkanı: Yahudi katliamı için Almanlar 'hala sorumlu'

Steinmeier, Yahudilerin toplama kamplarına gönderilmelerinin 80.  yılında düzenlenen etkinlikte konuştu.

"Avrupalı Yahudilerin planlı katledilmelerinin failleri,  yardımcıları ve destekçilerinden hala biz Almanlar sorumluyuz." diyen Steinmeier,  şunları kaydetti:

"Yurttaşların toplumun ortasından dışlanmış, taciz edilmiş,  haklarından mahrum edilmiş, mülkleri ellerinden alınmış ve sonunda ölüm  yolculuğuna gönderilmiş olmanın utancını hala hissediyoruz. Sonunda zayıflıktan  ya da açlıktan öldüler ya da kurşuna dizildiler ya da gaza maruz kaldılar.  Cesetleri toplu mezarlara gömüldü veya yakıldı."

Alman Cumhurbaşkanı, antisemitizmin Almanya'da bir daha asla yer  almaması gerektiğini vurgulayarak, "Antisemitik düşünce ve eylem, toplumsal  tepkilerden uzak kalmamalıdır." değerlendirmesinde bulundu.

Nazi döneminde çoğunluğu toplama ve imha kamplarında olmak üzere  yaklaşık 6 milyon kişi katledilmişti.

7 yaşında tüm saçları döküldü! Yapılan sürprizle hayata yeniden bağlandıDünyada güzel insanların olduğunu bir kez daha kanıtladılar! 7 yaşında tüm saçları dökülen küçük kız, annesiyle sık sık gittiği simitçide kendisi için sıradan bir gün olacağını düşünürken, dükkân sahibi karı - kocanın söyledikleriyle hayatının en güzel günlerinden birini yaşadı…

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler