Geri Dön
DünyaAmerikan üssüne saldırı planı

Amerikan üssüne saldırı planı

ABD basınında yer alan ve istihbarat kaynaklarına dayandırılan habere göre, İran’ın başkent Washington yakınlarındaki bir ordu üssü ve Genelkurmay Başkan Yardımcısı’na karşı saldırı planı deşifre edildi.

Amerikan üssüne saldırı planı

AP haber ajansında yer alan habere göre, iki istihbarat yetkilisi, geçen ocak ayında Ulusal Güvenlik Ajansı tarafından ele geçirilen iletişimlerin, İran Devrim Muhafızları’nın “Fort McNair” üssüne karşı “USS Cole tarzı saldırılar” düzenlemeyi görüştüğünü gösterdiğini söyledi. 2000’de Aden Limanı’na demirli “USS Cole” zırhlısına yanaşan küçük bir teknenin taşıdığı patlayıcılar infilak etmiş, 17 ABD askeri hayatını kaybetmişti.
Ele geçirilen istihbari bilgiler ayrıca Genelkurmay Başkan Yardımcısı Joseph M. Martin’in ölümle tehdit edildiğini, üsse sızılması ve gözetlenmesi için planlar yapıldığını da gözler önüne serdi. Yetkililer, konuşmaların İran Devrim Muhafızları’nın seçkin birliği olarak bilinen Kudüs Gücü üyeleri arasında yapıldığını belirtti.

Baykar'ın acı günü! Tarık Kesekçi için cenaze töreniTrafik kazasında hayatını kaybeden Baykar Savunma uçak mühendisi Tarık Kesekçi için cenaze töreni düzenleniyor. Törende konuşan Selçuk Bayraktar, "Yolda şehit oldular. Tümüyle memleketi adına gençler yetiştirmek için yola çıkmışlardı. Kendisi ile Akıncı'da çok mesaimiz oldu. Kendisi bir akıncıydı." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler