Geri Dön
Dünya'Artık sizin için bir tehdit değiliz'

'Artık sizin için bir tehdit değiliz'

Suriye’nin kuzeyindeki İdlib’de bulunan en etkin silahlı gruplardan Tahrir el Şam Heyeti’nin (HTŞ) lideri Ebu Muhammed el Cevlani, terör örgütü El Kaide ile bağlantılarına son verdiklerini belirterek ABD yönetimine, “Artık ABD’ye tehdit değiliz” mesajı gönderdi.

'Artık sizin için bir tehdit değiliz'

 

NAMIK DURUKAN Ankara

ABD’nin yeni yönetimi ile temas kurmak için medya üzerinden mesaj veren Cevlani, ABD’nin kendilerini terörist ilan etmesinin adaletsiz ve siyasi bir karar olduğunu savundu. Cevlani, kendilerinin savaşın başından bu yana Suriye dışında faaliyet göstermeye karşı olduklarını ve sadece Suriye rejimine karşı mücadele verdiklerini belirterek, “El Kaide ile bağlantımız kalmadı” dedi. ABD’nin PBS kanalında yayınlanan “Frontline” isimli programa röportaj veren Cevlani, HTŞ’nin geçen süre içinde büyük değişim gösterdiğini söyledi. “İdlib’deki rolümüz Amerika ve Batı ile ortak çıkarları yansıtıyor” diyen Cevlani, bölgede terör örgütü DAEŞ’e karşı savaşan önemli güçlerden biri olduklarını savundu. Suriye rejimine karşı ise sivilleri koruduklarını iddia eden Cevlani, “Yerinden edilmiş milyonlarca Suriyelinin yaşadığı bölgeyi kontrol ediyoruz” diye konuştu.

Bilecik'te kamyonet seyir halindeyken yandıBilecik'in Pazaryeri ilçesinde seyir halindeyken yanmaya başlayan kamyonet, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet