Geri Dön

Aşırı doz hap hastanelik etti

ABD’de bir parka dökülen yüzlerce ilacı yutan kaz ve halkalı martı, hastanelik oldu. Mideleri yıkanan kuşların sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı

Aşırı doz hap hastanelik etti

Kaskatı kesildiler

ABD’nin Kaliforniya Eyaleti’ndeki bir parka dökülen yüzlerce ilaçtan yiyen 2 kaz, kas kontrolünü kaybetti ve hastanelik oldu. Vahşi yaşam gönüllüleri tarafından kurtarılan kazlara “aşırı dozda ilaç tüketimi” teşhisi konuldu. Wetlands&Wildlife Bakım Merkezi yetkilileri, “Duyarlı bir vatandaş Huntington Sahili bölgesindeki bir parka yerde acı içinde olan kazı görerek merkezimizi arıyor. Kanada kazı ve halkalı martının midesi temizlendi, sağlık durumları iyi” dedi.

Antidepresan ve...

İlaçlar nedeniyle kuşların kas kontrolü kaybettiğini açıklayan bakım merkezi yetkilileri, uçma yetisi olan bazı kuşların da bu ilaçları yemiş olmasından endişe duyduklarını ifade etti. Yetkililer, ilaçların ne için kullanıldığı konusunda bilgi vermezken tanıklar ise ilaçların antidepresan, uyku ilacı, anksiyete bozukluğu ya da kalp ilacı olabileceğini belirtiyor. İlaçların parka kimler tarafından döküldüğü bilinmiyor.

Anadolu Otoyolu'nda iki kişinin yaralandığı zincirleme trafik kazası ulaşımı aksattıAnadolu Otoyolu'nun Kocaeli kesiminde zincirleme trafik kazası nedeniyle 2 kişi yaralandı, otoyolun her iki yönünde araç yoğunluğu oluştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet