Geri Dön

Son dakika: Ateşkes dinlemedi...Ermenistan sivil saldırılara devam ediyor!

Son dakika haberine göre, Ermenistan ateşkes ilan edilmesine rağmen gece boyu Azeri sivil yerleşim yerlerine füze saldırısı düzenledi. Saldırılarda 9 kişi hayatını kaybederken, 34 kişinin de yaralandığı bildirildi. Öte yandan MSB'den ateşkesi ihlal ederek sivil yerleşim yerlerine saldıran Ermenistan ile ilgili son dakika açıklaması geldi.

Karabağ'da yaşanan savaşla ilgili gelişmeleri anbean canlı blogda aktarıyoruz...

17:10 :Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermeni ordusunun Ağdam, Terter, Ağcabedi ve Fuzuli bölgelerini bombaladığını duyurdu. 

16:30 : AB, Dağlık Karabağ'da ateşkese uyulması çağrısı yaptı.

15:00: Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Gence'ye yapılan saldırının sorumlusunun Ermenistan yönetimi olduğunu belirterek, "Azerbaycan, tüm bunlara gereken yanıtı verecektir." ifadesini kullandı. Aliyev, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Ermenistan'ın ateşkesi alenen ihlal ederek Gence kentinde yaşayan sivillere füze saldırı düzenlediğini kaydetti. Saldırıyı "savaş suçu" olarak nitelendiren Aliyev, Ermenistan'ın Cenevre Sözleşmelerini alenen ihlal ettiğini belirtti. Aliyev, "Saldırı, Rusya'nın ara buluculuğunda yapılan müzakerelere saygısızlık ve Ermeni faşizminin bir başka tezahürüdür. Bu alçakça saldırılar, Azerbaycan halkının iradesini asla kıramaz!" değerlendirmesinde bulundu.

14: 20: Azerbaycan Savunma Bakanlığı, işgalden kurtarılmış Cebrail kentine bağlı Taşkesen köyünün görüntülerini paylaştı.

Son dakika: Ateşkes dinlemedi...Ermenistan sivil saldırılara devam ediyor

13:40: Dışişleri Bakanlığı Gence saldırısına ilişkin şu mesajı paylaştı: "Bu saldırı aynı zamanda Ermenistan’ın gayrimeşru işgalini sürdürebilmek için uluslararası insancıl hukuku ihlal etmekte beis görmediğini ve ateşkes dilinden anlamadığını da ortaya koymaktadır.''

12:30: Azeri haber ajansı APA, Ermeni güçlerinin saldırısı sonucu hasar gören sivil binaların görüntülerini paylaştı.

Son dakika: Ateşkes dinlemedi...Ermenistan sivil saldırılara devam ediyor

11:10: MSB'den ateşkesi ihlal ederek sivil yerleşim yerlerine saldıran Ermenistna ile ilgili son dakika açıklaması geldi. MSB'den yapılan açıklamada, "Savaş suçu ve insanlık suçu işleyen Ermenistan, şimdi de ateşkesi ihlal ediyor. Ermenistan ateşkeste bile sivil yerleşim yerlerine saldırıları sürdürüyor. Uluslararası kamuoyu Ermenistan’a karşı sesini yükseltmelidir." denildi.

10:26: Ermenistan ordusunun attığı roket Mingeçevir şehrinde bir termik santrale düştü. Ermenistan Silahlı Kuvvetleri tarafından Mingeçevir şehrindeki bir termik santrale roket atıldı. Düşen roketin patlamadığı belirtilirken, roketin düştüğü yerde büyük bir çukur oluştuğu görüldü.

09:05: Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenisten ordusunun Hadrud ve Cebrail kentlerine her yönden saldırı düzenlediğini ancak bütün saldırıların püskürtüldüğünü duyurdu. Bakanlık ayrıca Azerbaycan ordusunun Ermenistan işgali altındaki Karabağ topraklarındaki sivil yerleşkelere füze saldırısı iddialarının tamamen asılsız olduğunu açıkladı.

08:53: Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan’ın Gence kentine düzenlediği füze saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısının 7'ye, yaralı sayısının 33’e yükseldiğini duyurdu.

08:50: Azerbaycan ordusunun Ermenistan'a ait İHA'yı düşürdüğü bildirildi. Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, bugün sabah saatlerinde Mingeçevir kenti üzerinde uçuş gerçekleştiren Ermenistan'a ait İHA'nın Azerbaycan hava savunma güçlerince imha edildiği bildirildi.

08:20:  Ermeni güçleri Bakü ve Gence başta olmak üzere Azerbaycan kentlerine gece boyu füze saldırıları düzenledi. 

08:00: Azerbaycan Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Ermenistan tarafından fırlatılan füzelerin, Gence kentinde sivillerin oturduğu meskenlere isabet ettiği ifade edildi. Açıklamada, saldırı nedeniyle ilk belirlemelere göre 5 kişi hayatını kaybetti, 28 kişi yaralandı. Saldırının şiddetiyle yıkılan evlerin enkazında arama ve kurtarma çalışmalarının devam ettiği kaydedildi.

 

Bolu'da yangın! Diğer evlere de sıçradıBolu'da merkeze bağlı Kuzfındık köyünde bir evde çıkan ve çevredeki evlere sıçrayan yangına müdahale edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber