Geri Dön
DünyaAvrupa’da enerji yoksulluğu kapıda

Avrupa’da enerji yoksulluğu kapıda

Avrupa’da enerji fiyatlarının yükselişiyle çıkan krizin ardından, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’nun İş ve Sosyal Haklardan Sorumlusu Üyesi Nicolas Schmit, kıtada enerji yoksulluğunun artabileceğini söyledi.

Avrupa’da enerji yoksulluğu kapıda

DW Türkçe’nin aktardığına göre Schmit, AB ülkelerinde milyonlarca enerji yoksulu olduğunu belirterek, fiyatlardaki artış nedeniyle bu sayının daha da yükselebileceği uyarısında bulundu. Avrupa Sendikalar Konfederasyonu da Eylül’de, Avrupa genelinde 2.7 milyon insanın bir işte çalıştığı hâlde evlerini gerektiği gibi ısıtamadığını açıklamıştı. Avrupa’da rekorlar kıran doğal gaz fiyatları nedeniyle 20 AB ülkesinde dar gelirli haneler için vergi indirimi ve mali yardım kararı alındı.

Sağlıklı diye yiyoruz fakat içindeki bu maddeleri kimse bilmiyor!Gıda katkı maddeleri, birçok kişinin eksik ya da yanlış bildiği konulardan biri. Sağlıklı sanarak tükettiğimiz yiyeceklerde bile birden çok gıda katkı maddesi bulunuyor. Gıda Mühendisi Ebru Akdağ, buna örnek olarak bir muzun içerisinde gizlenen katkı maddelerini gösterdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler