Geri Dön

Avustralya'da Van kedisi gibi koala bulundu

Queensland eyaletinde bir aracın çarpması sonucu yaralanan koala, farklı renklerde gözlere sahip.

Avustralya'da Van kedisi gibi koala bulundu

Brisbane'deki kazanın ardından hafif yaralı olarak Avustralya Hayvanat Bahçesi Yabani Hayvanlar Hastanesi'ne kaldırılan koalanın, bir gözü mavi diğer gözü kahverengi.

Hastane yetkileri, bu duruma koalalarda çok nadir rastlandığını belirterek, farklı renklerde gözlere sahip koalanın resimlerini sosyal medya hesaplarından paylaştı.

David Bowie'nin ismi verildi

Hayvanat bahçesi görevlileri, koalaya ocak ayında yaşamını yitiren, aynı özelliğe sahip İngiliz şarkıcı David Bowie'nin ismini verdi.

Bowie ile ilgilenen veteriner Sharon Griffiths, Avustralya Yayın Kurumu'na yaptığı açıklamada, bu özelliğin Bowie'nin görüşünü etkilemediğini söyledi. Griffiths, "Koalanın kazada hafif yaralanması şans. Heterokromi, koalalarda sık görülmediğinden bizler için özel bir koala. Heterokromi daha çok köpek ve kedi gibi evcil hayvanlarda görülüyor." dedi.

Koala Bowie, tedavisi bittikten sonra doğaya bırakılacak.

Bakan Koca'nın 'vaka az' dediği Edirne'ye, bayramda binlerce kişi akın ettiSağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından, geçen haftalarda Edirne’nin son 5 gündür korona virüs salgının da vaka ortalamasının en düşük 5 il arasında yer aldığının açıklanmasının ardından, Kurban Bayramında başta İstanbul olmak üzere birçok ilden binlerce vatandaş ziyaret için soluğu Edirne’de aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber