Geri Dön

Azeriler seferberlik istedi

Azerbaycan’da, Ermenistan ordusunun sınırda yaptığı saldırıları ve Dağlık Karabağ’ın işgalini protesto eden halk geceyi, seferberlik talebiyle toplandığı Milli Meclis’in önünde geçirdi.

Azeriler seferberlik istedi

Pazar gününden bu yana sınırda gerçekleşen çatışmaları ve can kayıplarını protesto için binlerce Azerbaycanlı, dün sokaklara döküldü. Bakü ve çevre şehirlerde yaşayan Azerbaycanlılar, akşam saatlerinde başkent sokaklarında kortej oluşturdu. Ellerinde Azerbaycan bayrakları taşıyan ve “Karabağ bizimdir, bizim kalacak” sloganı atan vatandaşlar, Milli Meclis önünde toplandı. Seferberlik ilanı için çağrı yapan Azerbaycanlılar, “Şehitler ölmez vatan bölünmez” ve “Başkomutan, silah ver bize” sloganları attı, geceyi Meclis önünde geçirdi. Öte yandan çatışmalarda hayatını kaybeden Azeri askerler toprağa verildi. Çatışmalarda 7 asker şehit olmuştu.

Kayseri'de altın ve bebek kıyafeti çalan kadın yakalandı!Kayseri'de girdikleri evlerden ziynet eşyası ve bebek kıyafetleri çaldığı tespit edilen bir kadın polis ekiplerince yakalandı. İkamette bulunan güvenlik kamerasını fark eden kadın, yakalanmamak için kamerayı kırdığı da tespit edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber