Geri Dön
DünyaBaykal'ın istifası dünyada yankı buldu

Baykal'ın istifası dünyada yankı buldu

Deniz Baykal'ın görevinden istifa etmesinin ardından yabancı ajanslar flaş haber geçti, işte yankılar...

Baykal'ın istifası dünyada yankı buldu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal'ın partideki genel başkanlığından istifa etmesi yabancı ajanslar tarafından flaş haber olarak geçildi. Reuters, Baykal'ın kendisi ve bir kadın milletvekilinin içinde bulunduğu iddia edilen görüntüler nedeniyle istifa ettiğini duyuruken, Baykal'ın açıklamasında 'bu bir vazgeçiş ya da kaçış değildir, bu komplo hükümetin Anaysa görüşmelerine karşı partimin direnişe geçtiği bir döneme denk gelmiştir' ifadesini kullandı.

Baykal hükümetin videoyla ilgili bilgi sahibi olduğunu ifade etti.

THE ASSOCIATED PRESS

Türkiye’nin laik ana muhalefet partisinin lideri, gizli kamerayla çekilmiş bir videonun internette yayılmasının ardından başkanlıktan istifa etti. Videodaki görüntülerin parti liderinin bir milletvekiliyle ilişkisi olduğunu gösterdiği iddia edildi İslami yönelimli hükümetin politikalarını en sert dille eleştiren isimlerden biri olan Deniz Baykal, televizyonda yayınlanan bir basın toplantısıyla istifa etti ve hükümetin düzenlediği bir siyasi komplonun kurbanı olduğunu söyledi.Baykal bu tip özel görüntülerin hükümetin bilgisi olmadan kaydedilemeyeceğini ifade etti. Görüntülerde yer aldığı iddia edilen kadın, CHP'den parlamentoya seçilen Baykal'ın eski bir yardımcısı.Hükümet şu ana kadar bir tepki vermedi.İstifa kararı Baykal'ın 40 yıllık siyasi kariyerinin sonunu ilan ederken, partisi CHP'ye de ağır bir darbe vurdu.

Baykalın istifası dünyada yankı buldu

Arap medyası, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın partinin genel başkanlığından istifa etmesine geniş yer ayırdı.

El Cezire ve El Arabiye gibi televizyon kanallarıyla birlikte birçok Arap ülkesinin televizyon kanalları, Baykal’ın istifasını izleyicilerine anında duyurdu.

Baykal’ın öz geçmişinden alıntılar yapan kanallar, istifaya neden olan gelişmeleri izleyicilerine aktardı.

BBC’nin Arapça internet sayfası ile birçok Arap gazetesinin internet sayfaları da CHP genel başkanının istifasının Türkiye’de geniş bir çevreyi üzdüğünü yazdılar.

Deniz Baykal’ın partisinin güçlü bir muhalefet partisi olduğu kaydedilen haberlerde, Baykal, "Türk siyasetinde önemli bir şahsiyet" olarak nitelendirildi.

Sağlıklı diye yiyoruz fakat içindeki bu maddeleri kimse bilmiyor!Gıda katkı maddeleri, birçok kişinin eksik ya da yanlış bildiği konulardan biri. Sağlıklı sanarak tükettiğimiz yiyeceklerde bile birden çok gıda katkı maddesi bulunuyor. Gıda Mühendisi Ebru Akdağ, buna örnek olarak bir muzun içerisinde gizlenen katkı maddelerini gösterdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler