Geri Dön
DünyaBiden’ın ‘hediye’ diplomasisi

Biden’ın ‘hediye’ diplomasisi

ABD Başkanı Joe Biden’ın “vazgeçilmezleri” arasında bulunan, resmi davetlerde bile kullandığı havacı tarzı güneş gözlüğünü, İsviçre’nin Cenevre kentinde bir araya geldiği Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e hediye ettiği ortaya çıktı.

Biden’ın ‘hediye’ diplomasisi

279 dolar değerindeki gözlüğü, ABD hava ordusuna güneş gözlüğü tedarik eden “Randolph Engineering” şirketinin ürettiği belirtildi. Şirket CEO’su Peter Waszkewicz, “Ürünümüzün ulusumuzun mirasının bir sembolü olarak temsil edilmesinden gerçekten heyecan ve onur duyuyoruz. Umarım hediye barışın sembolü olur” dedi. Ayrıca Biden’ın Putin’e bir Amerikan bizonunun kristal heykelini de hediye ettiği ifade edildi. Biden, geçtiğimiz günlerde de G7 zirvesi için gittiği İngiltere’nin Başbakanı Boris Johnson’a ABD merkezli “Bilenky Cycle Works” şirketinin özel üretimi olan 1.800 dolarlık bir bisiklet hediye etmişti.

 

Bakan Kurum, yangının etkili olduğu Manavgat'ın Kalemler Mahallesi'nde incelemede bulunduÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Manavgat ilçesindeki orman yangınında çok sayıda evin zarar gördüğü Kalemler Mahallesi'nde incelemede bulundu.Kurum, mahallede evleri, ahırları, otomobilleri yanan, büyükbaş ve küçükbaş hayvanları telef olan vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet