Geri Dön
DünyaBrezilya, ağustos ayında salgının yeni merkezi olabilir!

Brezilya, ağustos ayında salgının yeni merkezi olabilir!

DSÖ Amerika Kıtaları Direktörü Carissa Etienne, “Brezilya'nın pandeminin sonuna kadar çok yolu var” dedi.

Brezilya, ağustos ayında salgının yeni merkezi olabilir!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Amerika kıtalarının, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgının yeni merkezi haline geldiğini açıkladı.

The Guardian'da yer alan habere göre, Amerika kıtalarında toplam 2,4 milyondan fazla Kovid-19 vakası tespit edilirken, toplam 143 bin kişi de yaşamını yitirdi. Ayrıca verilere göre, Latin Amerika, Avrupa ve ABD'yi günlük vaka anlamında geçti.

Salgının durumuna ilişkin açıklama yapan DSÖ Amerika Kıtaları Direktörü Carissa Etienne, "Kısıtlamaları hafifletmenin zamanı değil" dedi.

Etienne, "Bölgemiz pandeminin merkezüssü hâline geldi, Brezilya'nın pandeminin sonuna kadar çok yolu var. Aynı zamanda Peru, Şili, El Salvador, Guatemala ve Nicaragua için endişelerimiz sürüyor" ifadelerini kullandı.

Washington Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmada, Brezilya'da Ağustos ayına gelindiğinde 125 bin kişinin Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetmiş olabileceği belirtildi.

Güney Amerika ülkelerinden Brezilya'da yeni tip corona virüs (Covid-19) nedeniyle son 24 saatte 1039 kişi yaşamını yitirdi.

Sağlık Bakanlığının verilerine göre, ülkede Covid-19 kaynaklı can kaybı son 24 saatte 1039 artarak 24 bin 512'ye yükseldi.

Ülkedeki vaka sayısı 16 bin 324 artışla 391 bin 222'ye ulaştı.

Sancaktepe'de tepki çeken görüntü! Hemen müdahale edildiSancaktepe'de özel bir hastanenin acil servisinden aldığı hastayı başka bir hastaneye götürmek isteyen ambulans, acil servis çıkışına park eden otomobil nedeniyle dakikalarca beklemek zorunda kaldı. Otomobilin sürücüsüne ulaşılamayınca, park halindeki başka bir aracı sürücüsünün çekmesinin ardından ambulans yoluna devam edebildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet