Geri Dön
DünyaBu firarlar İsrail’i şoke etti!

Bu firarlar İsrail’i şoke etti!

İsrail’de, aralarında Filistinli militan örgüt liderlerinin de olduğu 6 Filistinlinin hapisten kaçması, ülkedeki güvenlik birimlerini şoke etti.

Bu firarlar İsrail’i şoke etti!

Ülkenin resmi yayın kuruluşu KAN’ın Hapishaneler İdaresi’ne dayandırdığı habere göre, güvenlik güçleri, ülkenin kuzeyindeki Gilboa Hapishanesi’nden kazdıkları tünellerden önceki gece kaçan 6 Filistinliyi aramayı sürdürüyor. Habere göre, aynı koğuşta kalan ve ömür boyu hapis cezaları bulunan kaçaklar, Fetih örgütünün silahlı kanadı “El-Aksa Şehitleri”nin üyesi. Bunlar arasında daha önce İsrail’e saldırı düzenlemiş militanlar bulunurken, en öne çıkanıysa 2002’de Likud parti şubesine saldırı düzenleyerek 6 kişinin ölümüne neden olan El-Aksa Şehitleri Tugayı liderlerinden Zekeriya Zübeydi.

Olay, özellikle ülkedeki güvenlik çevrelerinde “büyük güvenlik ve istihbarat başarısızlığı” olarak karşılandı. Zira Gilboa Cezaevi, İsrail’deki en sıkı koruna hapishanelerden biri olup, İrlandalı uzmanların gözetiminde inşa ettirilmiş ve 2004’te açılmıştı.

Dikkat! Uzmanlar açıkladı: "Gizlilik sözleşmesi" tuzağına düşmeyinDijitalleşmenin iyiden iyiye hızlandığı günümüzde, kişisel verilerin korunması da bir o kadar zorlaşıyor. Öyle ki telefonlara indirilen birçok uygulamada yer alan kullanıcı sözleşmesini kabul etmek bile kişisel bilgilerin elde edilmesine olanak sağlıyor. Ancak uzmanlar, sözleşme ile bile olsa kişisel verilerin izinsiz paylaşılmasının suç olduğuna dikkat çekiyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler