Geri Dön

Büyükelçi yasak aşk kurbanı

Brezilya’da aracında yanmış halde bulunan Yunan Büyükelçi Kyriakos Amiridis’i kendisinden 15 yaş küçük olan eşinin polis aşığına öldürttüğü ortaya çıktı...

Büyükelçi yasak aşk kurbanı

Yunanistan’ın Brezilya Büyükelçisi Kyriakos Amiridis’in Rio de Janeiro kenti yakınlarında bir aracın içinde ölü bulunmasının arkasından ‘yasak aşk cinayeti’ çıktı. Cinayetin ardından tutuklanan 29 yaşındaki Sergio Gomes Moreira Filho isimli polis memuru, Büyükelçi Amiridis’i öldürdüğünü itiraf etti. Polis memurunun büyükelçinin karısı Francoise Amiridis ile yasak bir ilişki yaşadığı öğrenildi. Polis memuru Filho’nun büyükelçiyi karısının talimatıyla öldürüldüğü açıklandı. Büyükelçinin Brezilyalı eşi Francoise Amiridis’in da gözaltına alındığı ancak kadının cinayete karıştığı yönündeki iddiaları reddettiği bildirildi. Cinayeti azmettirdiği iddia edilen kadın, cinayet zanlısı sevgilisini engelleyemediğini ve cinayet işlendiği esnada evde olmadığını ifade etti. Brezilya medyasına dayandırılan haberlerde, polisin Amiridis’in kaldığı evde öldürüldüğü ve daha sonra aracına taşınarak yakıldığından şüphe ettiği bilgisi paylaşıldı. İsmi açıklanmayan bir polis memuru, “Elimizdeki bütün kanıtlar, kadının büyükelçinin ölümünün ardından kalacak maddi kaynağı, sevgilisiyle birlikte bir yaşam sürmek için kullanmayı planladığını gösteriyor” şeklinde konuştu.
Kuzene 25 bin dolar
Katilin Eduardo de Melo isimli kuzeninin cinayette gözcülük yaptığı ortaya çıkarken, polis 3 şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı. Katilin kuzenine cinayete katılması karşılığında 25 bin dolar değerinde para ödeme sözü verdiği ortaya çıktı. Yunanistan Dışişleri Bakanlığı, Amiridis’in ölümüne ilişkin taziye mesajı yayımladı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, Brezilya makamlarının, Rio de Janeiro kenti yakınında Nova Iguaçu bölgesinde bulunan cesedin adli tıptaki inceleme sonucu Amiridis’e ait olduğunun belirlendiğini resmen Yunanistan’a bildirdiği ifade edildi. Brezilya Başbakanı Michel Temer, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’a gönderdiği mektupta başsağlığı dileklerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çirkin paylaşımlara sert tepki gösterdiSon dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın yeni doğan çocuğu ile ilgili sosyal medyadan yapılan paylaşımlara ilişkin, "Bir bebek üzerinden ailesine ve onların temsil ettiğini düşündükleri değerlere saldıran bu alçakların peşini bırakmayacağız." dedi. Erdoğan, 'Bu millete, ülkeye bu tür mecralar yakışmıyor. Bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz. İnternet mecralarını kullananlar, suç işleme konusunda layüsel değildir. Hukuki düzenleme tamamlandığında erişim engeli ile adli ve mali yaptırımlar dahil her türlü yöntemi devreye sokacağız.' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber