Geri Dön
DünyaÇelik’ten Anastasiadis’e yanıt! ‘Zihniyeti bozuk’

Çelik’ten Anastasiadis’e yanıt! ‘Zihniyeti bozuk’

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis’in Türkiye’yi hedef alan açıklamalarına ilişkin, “Bu şekilde bozuk ağızla konuşması zihniyetinin ne kadar bozuk olduğunu gösteriyor” dedi.

Çelik’ten Anastasiadis’e yanıt! ‘Zihniyeti bozuk’

 

AK Parti MYK toplantısı sürerken açıklama yapan Çelik, özetle şunları söyledi:

MÜZAKERE ZEMİNİ YOK: (Cenevre’deki Kıbrıs toplantısı) Rum tarafının uzun zamandır yürüttüğü bir taktik var. ‘Masaya oturalım, uzlaşmadan uzak duralım. Türkiye’nin egemenlik haklarını gasp edecek, KKTC’nin hak ve menfaatlerini törpüleyecek birtakım yaklaşımlarda bulunalım. Bunu Türkiye ve KKTC kabul etmediği zaman da gidelim dünyaya ve Avrupa’ya şikâyet edelim’ diye bir yaklaşımları var. Bu kısır döngü yıllardır devam ediyor. Artık bu formatın sürdürülemeyeceği; bir müzakere olacaksa, bu müzakerenin parametrelerinin önceden belli olması gerektiği ifade edildi. Bu görüşmelerde herhangi bir müzakere zemininin bulunamadığı ortaya çıkmıştır.

İADE EDİYORUZ: Anastasiadis’in paskalya bayramı vesilesiyle yaptığı açıklama, müzakere çerçevesini kimin tahrip ettiğini ortaya koyuyor. Türkiye’ye dönük olarak ‘Osmanlı İmparatorluğu hayali peşinde koşan küstahlar’ diyor. İyi kötü bir toplum lideri olmuş bir kişinin bu şekilde bozuk ağızla konuşması zihniyetinin ne kadar bozuk olduğunu gösteriyor. Yakın zamana kadar elinde binlerce Türkün kanı olan EOKA terör örgütünün yıldönümünü kutladı ve çoğu kez de KKTC’ye, Kıbrıs Türkü’ne karşı Avrupa’daki faşistlerin diliyle konuşan bir kişi olduğunu net bir şekilde yaptığı beyanlardan görüyoruz Anastasiadis’in. Yapmaya çalıştıkları şeyin KKTC’yi yok etmek, hak ve menfaatlerini gasp etmek, kendilerini bir egemen devlet olarak Türk kesimini ise o egemen devlete yamanmış bir toplum parçası olarak bir kurgu peşinde olduklarını biliyoruz. Kendi aşırı ve maksimalist talepleri kabul görmediği için, KKTC meşru hakkı olan eşit egemenlik hakkını talep ettiği için büyük bir çılgınlık içinde bu konuşmaları yapıyor. Türkiye Cumhuriyeti’ne ve milletimize karşı yaptığı bu saygısızlığı aynen iade ediyoruz.

‘AB, Rum kesiminin oyuncağı haline geldi’

ARTIK SIKTI: Şimdi yine çıkmış yakında yapılacak bir zirvede Türkiye’yi ve KKTC’yi Avrupalı liderlere şikâyet edeceğinden bahsediyor. Bu söylem artık sıkmıştır. Rum kesiminin AB’yi kendi oyuncağı haline getirmesi AB tarafından kabul görüyorsa bu onlara hayırlı olsun. İki de bir ne olursa olsun Rum kesimi haklıdır diyerek bir mahalle dayanışması çerçevesinde ‘arkasındayız’ diyenler varsa bu onlara hayırlı olsun. Ama AB’nin bize karşı tehdit ve şantaj mekanizması olarak kullanılmasını kabul etmeyeceğimiz açıktır.

Evde çıkan yangında mahsur kalan iki kardeşi itfaiye kurtardıBursa'nın Gemlik ilçesinde, 3 katlı binanın en üst katında çıkan yangında evde mahsur kalan iki kardeş itfaiye ekiplerince kurtarıldı. Dumandan etkilenen kardeşler hastaneye kaldırılırken, yangın ise ekiplerin 1 saatlik çalışmasıyla söndürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet