Geri Dön
DünyaCharlie Hebdo’dan bir skandal daha

Charlie Hebdo’dan bir skandal daha

Fransız hiciv dergisi Charlie Hebdo’nun, Kraliçe 2. Elizabeth ve Sussex Düşesi Meghan Markle’ı, ABD’de polisin boynuna bastırarak yaşamına son verdiği siyah vatandaş George Floyd’a benzeterek çizmesi sansasyon yarattı.

Charlie Hebdo’dan bir skandal daha

Daha önce Hz. Muhammed’e hakaret içerdiği belirtilen karikatürler nedeniyle olay yaratan Charlie Hebdo, son sayısında ABD’li televizyoncu Oprah Winfrey’nin programına çıkarak, İngiliz kraliyet ailesi içerisinde ırkçılığa maruz kaldığını söyleyen Meghan Markle ve Kraliçe Elizabeth’i kapağına taşıdı.

Dergi, kapağında Kraliçe Elizabeth’i George Floyd’un ölümüne neden olan polis memuru Chauvin olarak resmederken, Markle’ı da George Floyd olarak gösterdi. Derginin başlığında, “Meghan neden Buckingham’da ayrıldı?” sorusu sorulurken, Kraliçe’nin dizi altında nefes alamayan Markle, “Çünkü artık nefes alamıyorum” derken görülüyor.

İstanbul Avcılar'da silahlı kavgaİstanbul Avcılar'da araları aralarında husumet olduğu öne sürülen iki grup arasında silahlı kavga çıktı.  Açılan ateş sonucu bir kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet