Geri Dön

Çin’de koronavirüse karşı ilginç uygulama

Çin’in başkenti Pekin’de, koronavirüse karşı ilginç bir önlem alındı. Artık insanlar gıda alışverişini benzin istasyonlarında hazırlanan kutularla yapıyor.

Çin’de koronavirüse karşı ilginç uygulama

Çin’de ülke genelinde bin 869 kişinin ölümüne neden olan korona virüsüne karşı farklı önlemler alınmaya devam ediliyor. Başkent Pekin’de uygulamaya konulan yöntemle, insanların dışarı daha az çıkmasını sağlamak için 300’ü aşkın benzin istasyonunda meyve ve sebze satışına başlandı. İnsanların marketlerde bir araya gelmesini ve dolayısıyla virüs bulaşma riskinin azalmasını sağlamak amacı taşıyan uygulamada, müşteriler ihtiyacına uygun kutuyu internet üzerinden sipariş ederek benzin istasyonuna geliyor ve hazır gıda kutularını görevliden teslim alıyor.

Benzin istasyonu görevlisi Ming Wang, marketlerde bir araya gelmekten korkan Çinlilerin uygulamayı oldukça kullanışlı bulduğunu ifade ederken, bir ailenin 3 günlük ihtiyacını karşılayacak şekilde yaklaşık 6 kilo ağırlığında hazırlanan kutularda, yağ, domates, havuç, fasulye, yumurta gibi besinler bulunduğunu ifade etti.

Çin genelinde koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı bin 869’a yükselirken, toplam vaka sayısı 72 bin 438 olarak kaydedildi.

 

Topkapı- Mescid-i Selam Tramvayı’nda yangınİstanbul Sultagazi'de Topkapı-Mescid-i Selam Tramvay Hattı'nda çalışan bir tramvayda yangın çıktı. Az sayıdaki yolcu tahliye edilirken itfaiye ekipleri yangına kısa sürede müdahale etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber