Geri Dön

Çinli yapımcının ölümünde cinayet şüphesi

Game of Thrones'un dizi sorumlularının yeni projesi yapımcılardan birinin şüpheli biçimde ölmesi nedeniyle durdu.

Çinli yapımcının ölümünde cinayet şüphesi

Çinli yazar Liu Cixin'in meşhur bilimkurgu kitabı Üç Cisim Problemi'nin dizi uyarlamasının yapılacağı ve dizinin yapımcılarının da Game of Thrones'un dizi sorumluları David Benioff ve D.B.Weiss olacağı açıklanmıştı.

Merak uyandıran yapımın diğer yapımcıları arasında Bernadette Caulfield ve Yoozoo Group'tan Lin Qi'nin yer alacağı da doğrulanmıştı. Ancak Lin Qi'nin zehirlenerek öldürüldüğü iddiası projenin durmasına neden oldu.

Comicbook.com'un haberine göre Lin Qi, 16 Aralık'ta zehirlendiği iddiasıyla hastaneye kaldırılmıştı. Şangay Polisi, Qi'nin ölümüyle ilişkili olabileceği şüphesiyle Yoozoo Group'un üst düzey yöneticilerinden Xu Yao'yu tutukladı.

Qi'nin şüpheli ölümüne dair başka herhangi bir açıklama yapılmasa da Şangay Kamu Güvenliği Bürosu Xu'nun yakalandığını ve olaya dair soruşturma yürütüldüğünü doğruladı.

Qi'nin ölümünün Netflix uyarlamasını ne derecede etkileyeceği henüz net değil ancak yapımın baş yapımcıları arasında yer alan Lin Qi'nin şirketi kitabın haklarını elinde bulunduruyor ve bu da yapımın ertelenebileceğine işaret ediyor.

Dünyanın Geçmişi üçlemesinin ilk kitabı olan Üç Cisim Problemi, insanlığın uzaylı bir medeniyetle ilk kez karşılaşmasını konu alıyor.

Kaynak: Independent Türkçe

Gözaltına alınmaktan kaçmak için denize atladıİzmir'in Balçova ilçesinde, polis tarafından yapılan kimlik sorgusunda aranması olduğu tespit edilen Sefa Ş., gözaltına alınmamak için denize atladı. Polislerin saatler süren ikna çabasına rağmen Sefa Ş. sudan çıkmak istemeyince, polis ekipleri şüpheliyi denize girip, çıkararak, gözaltına aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet