Geri Dön

Danimarka dünyayı kırmızıya boyadı

Danimarka Dışişleri Bakanı Jeppe Kofod, koronavirüsün ciddi bir şekilde hızla bulaşması nedeniyle tüm dünya ülkelerini kırmızıya boyadıklarını ve iş adamları da dahil çok zaruri olmadığı sürece ülke dışına çıkılmaması çağrısında bulundu.

Danimarka dünyayı kırmızıya boyadı
İRFAN KURTULMUŞ Kopenhag

Danimarka Dışişleri Bakanı Jeppe Kofod, koronavirüsün ciddi bir şekilde hızla bulaşması nedeniyle tüm dünya ülkelerini kırmızıya boyadıklarını ve iş adamları da dahil çok zaruri olmadığı sürece ülke dışına çıkılmaması çağrısında bulundu. Almanya ile karadan sınırda, alışveriş yapılmasının bir süre için askıya alınmasını isteyen Kofod, mutasyona uğramış virüsün Danimarka’ya getirilmemesinin önemine vurgu yaptı. Dışişleri Bakanı, bundan böyle Danimarka’ya uçakla geleceklerin son 24 saat önce yapılmış negatif koronavirüs testini göstermeleri gerektiğini ve bunun sorumluluğunun havayolları şirketlerine ait olduğunu söyledi. Danimarka’ya okumaya ya da çocuk bakıcılığı için gelmenin artık geçerli bir neden olmadığına vurgu yapan Kofod, yurt dışında bulunan Danimarkalıların bulundukları ülkede korona bulaşmışsa uçakla geri dönemeyeceklerini vurguladı. 

Bitcoin saadeti vurgunu! 24 milyon lira dolandırdılarİstanbul'da Bitcoin’le “saadet zinciri” kuran bir şebeke, 328 kişiyi 24 milyon lira dolandırdı. Bitcoin üreteceğiz diyerek kurdukları “pramit” sistemiyle saadet ve yüksek kazanç vadeden şebekeye İstanbul merkez olmak üzere 15 ilde düzenlenen operasyonda 19 şebeke üyesi yakalanıp gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet