Geri Dön

Danimarka’da ‘siber askerlik’ başlıyor!

Danimarka ordusunda bundan böyle top tüfekle eğitimin yerine yılda 30 asker vatani görevlerini “siber asker” olarak yapacak.

Danimarka’da ‘siber askerlik’ başlıyor!

Danimarka Savunma Bakanı Trine Bramsen, 10 aylık askerlik süresinde siber asker olarak görev yapacak olan askerlerin, maruz kalınan siber saldırılara karşı mücadelede toplumu daha kuvvetlendireceğini umut ettiğini söyledi. Bramsen yayınladığı basın bildirisinde; “İleride internetten Danimarka’ya saldıracak olanlara karşı kendimizi korumamız için daha çok kişiye ihtiyacımız olacak. Bu nedenle siber askerlik getirdik. Umarım birçok genç dijital becerilerini Danimarka’nın ve kendilerinin yararı için Savunma Bakanlığına bağlı ordumuzda ifşa ederler” dedi.

Danimarka Kara, Hava ve Deniz Kuvvetlerinde görev yapacak olan siber askerler yapılacak yoklama sonrası belirlenecek ve 4 aylık temel eğitimin ardından 6 ay boyunca görev yapacak.

Annesini 15 kez bıçaklayarak yaraladıManisa'nın Kula ilçesinde, K.A. (18), sokak ortasında annesi Ummuhan A.'yı (53) 15 kez vücudunun farklı yerlerinden bıçaklayarak ağır yaraladı. Ummuhan A. hastanede tedaviye alınırken, K.A. polise teslim oldu. Olay anı, bir iş yerinin güvenlik kamera görüntülerine anbean yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber