Geri Dön
DünyaDorsey’in tweet’i 2.9 milyon dolara bir Türk’e satıldı

Dorsey’in tweet’i 2.9 milyon dolara bir Türk’e satıldı

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, 21 Mart 2006’da attığı ilk tweet’i NFT ile sertifikalamış ve açık artırmayla satışa çıkarmıştı. Jack Dorsey’in NFT olarak 2.9 milyon dolara satılan ilk tweet’ini Türk iş insanı Sina Estavi’nin aldığı belirtildi.

Dorsey’in tweet’i 2.9 milyon dolara bir Türk’e satıldı

Dünyada atılan ilk tweet’in sahibi olan Sina Estavi, kripto para alım satımı yapılan Cryptoland isimli firmanın sahibi ve Malezya merkezli Bridge Oracle’ın CEO’su. Dorsey satıştan elde edilen geliri Bitcoin olarak koronavirüs ile mücadele eden bir organizasyona bağışlayacağını duyurdu. “Aslen Türk’üm” paylaşımında bulunan Sina Estavi, satın aldığı Tweet’in meta verilerini ve dijital imzalı bir sertifikasını elde edecek. Sina Estavi’nin Intagram’da 1 milyon, Twitter’da ise 70 bin takipçisi bulunuyor. Öte yandan NFT’ler diğer adıyla ‘dijital sertifikalar’, kullanıcılara orijinal ve kopyalanamaz varlıklara sahip olma imkanı veriyor.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok sert İsrail tepkisi: Kanlı ellerinizle tarih yazıyorsunuzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılaıyla ilgili açıklamalarda bulundu. ABD Başkanı Biden'a tutumundan dolayı tepki gösteren Erdoğan, "Gazze'ye saldıran ve yüz binlerce insanın şahadetine vesile olan bu olayda siz kanlı ellerinizde bir tarih yazıyorsunuz" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet