Geri Dön
Dünya‘Dünyanın çöpü’ toplandı

‘Dünyanın çöpü’ toplandı

ABD’nin Hawaii Adaları’nın on adası ve atolü dahil, Türkiye yüzölçümünün iki katı büyüklüğündeki 1 milyon 509 bin kilometrekare okyanus alanını temizledi.

‘Dünyanın çöpü’ toplandı

DIŞ HABERLER SERVİSİ - Papahanaumokuakea Ulusal Deniz Anıtı’nda 3 hafta süren ‘temizlik’ çalışması kapsamında 47 tondan fazla hayalet ağ, şamandıra, sandık, şişe kapakları ve çakmak gibi çöpler kıyıdan toplandı. Dünyanın korunan en büyük deniz rezervlerinden biri olan anıttaki plastiklerin bölgede yaşayan aralarında nesli tükenmekte olan Hawaii fokları ve albatros kuşlarının da bulunduğu canlıların ölümüne yol açtığı biliniyor. Papahanaumokuakea Deniz Enkazı Projesi tarafından düzenlenen temizliğin sonucunda toplanan çöplerin yakılarak Oahu’daki evlere ve işyerlerine güç sağlayan elektriğe dönüştürüleceği belirtildi.

 

Sakarya'da şişe ve bıçaklı kavgaSakarya'nın Sapanca ilçesinde, takside tartıştıktan sonra araçtan inen 2 kişi bıçak ve bira şişesi ile birbirine saldırdı. Yaralanan 2 kişi hastaneye kaldırılırken, kavga anı ise güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet