Geri Dön

Facebook, Trump'ın corona virüs paylaşımını sildi! 'Yanlış iddialar içeriyor'

Sosyal medya platformu Facebook, ABD Başkanı Donald Trump'ın resmi sayfasından paylaşılan bir videoyu yeni tip koronavirüs (Kovid-19)  hakkında "yanlış iddialar" içerdiği gerekçesiyle kaldırdı.

Facebook, Trump'ın corona virüs paylaşımını sildi! 'Yanlış iddialar içeriyor'

Trump ile Twitter başta olmak üzere sosyal medya platformları  arasındaki "paylaşım" gerginliği bu kez de Facebook'ta yaşandı

Facebook, Trump'ın platformdaki resmi sayfasından paylaşılan, Kovid-19  ile ilgili bir videoyu yayından kaldırdı

Konuya ilişkin AA muhabirine açıklama yapan Facebook yetkilileri, "Bu  video, bir grup insanın Kovid-19'a karşı bağışıklık kazandığına yönelik, yanlış  iddialar içeriyor. Bu durum, bizim Kovid-19 dezenformasyonunu önlemeye yönelik  politikalarımızın ihlalidir." ifadesini kullandı.

 
Son dakika... Didim Belediye Başkanı'na tecavüz suçlamasında müfettişler incelemesini tamamladıİçişleri Bakanlığı tarafından Aydın'ın Didim Belediye Başkanı CHP'li Ahmet Deniz Atabey ile başkan yardımcısı Ö.G., meclis üyeleri A.Ç. ve Ö.Ç.'nin iş talebiyle belediyeye başvuran bir kadına iş vaadiyle cinsel saldırıda bulundukları ve bunu kameraya aldıkları iddiaları üzerine başlatılan soruşturma tamamlandı. Tecavüze uğradığını iddia eden S.T.'nin müfettişlere verdiği ifadede, cinsel saldırının kayda alındığını ve bu görüntüleri oğluna gösterilmekle tehdit edildiğini söylediği öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber