Geri Dön
DünyaFaciaya ramak kaldı... Otoyola inen uçak seyir halindeki otomobile çarptı!

Faciaya ramak kaldı... Otoyola inen uçak seyir halindeki otomobile çarptı!

ABD'nin California eyaletinde kalkışın ardından motorunda meydana gelen teknik problem nedeniyle otoyola iniş yapan küçük uçak, seyir halindeki otomobile çarptı.

Amerika Birleşik Devletleri'nin California eyaletinde Mooney M20E tipi uçak, Livermore Havalimanı'ndan kalktıktan kısa bire süre sonra yaşadığı teknik problemin ardından otoyola iniş yaptı. Dün saat 17.00 sıralarında meydana gelen olayda uçak, o sırada otoyolda seyir eden bir araca çarptı.

Pilot Josh Redsun ve babası, Napa'daki evlerine gidiyorlardı, ancak uçak havalandığında bir terslik olduğunu fark ettiler. "İyi olduğumuza şükrediyoruz" diyen Redsun, "Kalkışta güç kesildi" ifadelerini kullandı. Redsun, uçağın 150 metreye ulaştığını, ardından 580 Karayolu üzerindeki Isabel Caddesi üst geçidine doğru süzülmeye başladığını söyledi.

California Polis Departmanı tarafından yapılan açıklamada, "Uçak motordaki arıza nedeniyle otoyola inmek zorunda kaldı. Yoldan geçmekte olan araça çarptı. Yaralı ve can kaybı yok" ifadelerine yer verildi.

Korkunç ölüm! Lastik ile çamurluk arasına sıkışan yaya 160 metre sürüklendiEskişehir'de yolun karşısına geçerken Ali Akasya isimli vatandaşa servis otobüsü çarptı. Arka lastik ve çamurluk arasına sıkışan Akasya 160 metre sürüklenerek feci şekilde hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet