Geri Dön
DünyaFBI, kadın çalışanlarının fotoğraflarını suçluları yakalamak için kullanıyor

FBI, kadın çalışanlarının fotoğraflarını suçluları yakalamak için kullanıyor

ABD Federal Soruşturma Bürosunun (FBI), kadın personelinin fotoğraflarını cinsel taciz ve tecavüz suçlularını yakalamak için kullandığı tespit edildi.

FBI, kadın çalışanlarının fotoğraflarını suçluları yakalamak için kullanıyor

BBC'nin haberine göre, ABD Adalet Bakanlığı, FBI ajanlarının kadın ofis çalışanlarının fotoğraflarını cinsel taciz ve tecavüz suçlularını ortaya çıkarmak için yem olarak kullandığını belirlendi. 

Bakanlığın gözlemci raporunda, kadın personele bu şekilde gizli çalışmaya yönelik bir görevlendirme yapılmadığı, fotoğrafların potansiyel olarak personeli tehlikeye atabileceği kaydedildi.

KURBAN OLMA TEHLİKESİ İLE KARŞI KARŞIYA BIRAKIYOR

Uygulamanın ne kadar yaygın olduğu belirtilmeyen raporda, fotoğraflarda destek personelinin üzerinde elbiseleri bulunduğu ve yüzlerinin bulanık olduğu ancak fotoğrafların hala potansiyel olarak kopyalanabileceği veya paylaşılabileceği ve personeli "cinsel taciz ve tecavüz suçlularının kurbanı olma tehlikesiyle karşı karşıya bıraktığı" belirtildi.

Bulguları kabul eden FBI, politikalarını değiştireceğini ve yeni yönergeler uygulayacağını aktardı.

Adalet Bakanlığının raporunda, incelemelere bir FBI ajanının kadın personelden çevrim içi gizli operasyonda kullanmak üzere "kışkırtıcı" fotoğraflarını talep etmesiyle başlandığı ifade edildi.

 

Polisin kovaladığı otomobildeki şüpheliler kaza yapınca yaya olarak kaçtıAdana'da polis ekiplerinin bir süre kovaladığı otomobildeki şüpheliler, araçları kaza yapınca yaya olarak kaçtı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner