Geri Dön
DünyaFederal hükümet krizi aşıldı

Federal hükümet krizi aşıldı

ABD Başkanı Donald Trump’ın Meksika sınırına duvar örülmesi için istediği 5.7 milyar dolarlık bütçenin Kongre’den geçmemesi üzerine yaşanan federal hükümet krizi aşıldı.

Federal hükümet krizi aşıldı

Trump, Beyaz Saray’da yaptığı açıklamada, 35 gündür kapalı olan federal hükümeti 15 Şubat’a kadar açık tutacak bir uzlaşmaya varıldığını söyledi. Trump, “Federal hükümeti yeniden açacak bir anlaşmaya vardığımızı duyurmaktan gururluyum. Eğer Kongre sınır güvenliği konusunda adil bir uzlaşmaya varamazsa 15 Şubat’ta hükümet yeniden kapanır ya da ben Anayasa çerçevesinde elimdeki başka yetkileri (Acil Durum ilan etme) kullanırım” dedi. ABD Başkanı, ‘müthiş vatanseverler’ diye tanımladığı krizden etkilenen 800 bin federal çalışanının geriye, dönük ödemelerini tamamen alacaklarını belirtti.

Birbirine bitişik 5 apartmanda yaşandı! Korku dolu anlarArnavutköy'de elektrik voltajının aniden yükselmesi sonucu birbirine bitişik 5 apartmandaki tüm dairelerdeki prize bağlı elektronik cihazlar bozuldu. Buzdolabından televizyona, bilgisayardan çamaşır makinasına, aydınlatma lambalarından binaların girişindeki elektrik panolarına varıncaya kadar tüm cihazlarının bozulduğunu iddia eden vatandaşlar zararlarının karşılanmasını istiyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet