Geri Dön
DünyaFilistin direnişine ‘sanal para’ desteği!

Filistin direnişine ‘sanal para’ desteği!

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Filistin direnişine sanal para “Bitcoin” ile destek talebinde bulundu.

Filistin direnişine ‘sanal para’ desteği!

Telegram üzerinden paylaşım yapan tugay sözcüsü Ebu Ubeyde, “Tüm direniş sevenleri ve haklı davamıza destek olanları, Bitcoin üzerinden mali destek vermeye çağırıyorum” ifadelerini kullandı. Ubeyde, hükümetlerin kontrol edemediği ve sadece internet üzerinden işlem gerçekleştirilen sanal para Bitcoin ile desteğin hangi yolla sağlancağına dair bilgi paylaşımını da yakında yapacaklarını duyurdu. Açıklamanın, Katar’ın Gazze’ye yapacağı yardımların İsrail tarafından engellemesinin ardından gelmesi ise dikkat çekti.

Bakan Koca'dan aşı açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Uğur Şahin ile gerçekleştirdiği görüşmede Haziran ayı için 30 milyon doz BioNTech aşısı sözü verildiğini belirtti. Bakan Koca, "Biz opsiyonel olarak 30 milyona gelecek şekilde anlaşma yapmıştık. Uğur Hoca, Türkiye'ye aşı gönderme konusunda büyük gayret sarf ediyor. 'Haziran ayı için 30 milyon doz aşıyı şimdiden söz verebilirsin' dediler." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet