Geri Dön
DünyaFransa protestolarda maske takılmasını yasakladı

Fransa protestolarda maske takılmasını yasakladı

Fransa Ulusal Meclisi, protesto gösterilerinde maske takılmasını yasakladı.

Fransa protestolarda maske takılmasını yasakladı

Fransa’da Sarı Yeleklilerin protestoları haftalardır sürüyor. Polis, barışçıl eylemcilerin ciddi yaralanmasına neden olduğu iddiasıyla soruşturma altında bulunuyor. Geçtiğimiz Cumartesi günü düzenlenen eylemlerde plastik mermi yüzünden bir gözünü kaybeden Sarı Yelekler’in liderlerinden Jerome Rodrigues'in davası, polisin eylemleriyle ilgili tartışmayı yeniden alevlendirdi.

Fransa Ulusal Meclisi, protesto gösterilerinde maske takılmasını ve belli kişilerin mitinglere katılmalarını yasaklayan yasayı onayladı.

Yasaya göre, maske takana 1 yıl hapis cezası ve 15 bin euro para cezası verilecek.

Onaylanan yasayla gerekçesi olmadan yüze maske takılması ya da yüzün başka bir şey ile örtülmesinin yanında, özellikle belirlenen kişilerin gösteri yapması da yasaklanabilecek.

Önceden hakimler bir davada böyle bir karar alabiliyordu. Ancak bir kişinin protesto gösterisine katılmasını yasaklama yetkisi, şimdi bölge yöneticilerine de verilecek.

Lastiği patlayan otomobilin kaldırımda oturan adama çarptıAntalya'da Sevinç Ç.(32) kullandığı otomobil, lastiği patlayınca düz yolda direksiyon hakimiyetini kaybetti, kaldırımda oturan Abdullah Tezel'e (32) çaptı. Kadın sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği ve Abdullah Tezel'in otomobil ile duvar arasına sıkıştığı o anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet