Geri Dön
DünyaGazze'ye yardım filosuna İsrail'den karşı eylem

Gazze'ye yardım filosuna İsrail'den karşı eylem

Türkiye’den İHH İnsani Yardım Vakfı’nın organizasyonuyla Gazze’ye yardımların uluslararası filoya katılmak için yola çıktığı saatlerde, bir grup İsrailli de Tel Aviv’in kuzeyinde Herzliya limanından yatlarla "protesto" amaçlı denize açıldı.

40 kadar yat ve tekneyle yaklaşık 300-400 kadar İsraillinin katıldığı belirtilen protesto eylemi, Tel Aviv’in güneyindeki Rişon Letzion’a kadar kıyıdan devam edecek.

Gazze’ye yardım gemilerini protesto gösterisini organize edenlerden Dr.

Guy Behor, protestolarının Türk halkına karşı olmadığını belirterek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi.

Behor, Hamas iktidarı altındaki Gazze’ye yardım filosunun "tahrik amaçlı" olduğunu iddia etti.

Organizasyonda yer alanlardan Roni Bialer de, Hamas ve İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinacad’ın hem İsrail karşıtı hem de tüm dünya için bir tehlike olduğunu belirterek, "Bu ikili, Filistinlilerin kendisi için de bir tehlike durumundadır" görüşünü dile getirdi.

Gazze’de İsrail ablukasının bulunmadığını öne süren Bialer, Hamas’ın propaganda tekniklerini çok iyi kullandığını belirtti.

Tekneli protestoya katılanların Türkçe ve İngilizce pankartlar hazırladıkları gözlendi.

Yanan orman alanı için bekletilen tohumları çalan hırsızlar, yakalandıMersin'in Anamur ilçesinde yanan ormanlık alanların tekrar ağaçlandırılması için bekletilen 450 kilogram kızıl çam tohumunu çalan 4 şüpheli, jandarma tarafından yakalandı. Adliyeye sevk edilen şüpheliler, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner