Geri Dön

‘Gerçek dostumuz Türkiye’ymiş’

Venezuela’nın Ankara Büyükelçisi Jose Bracho, Ankara’da Stratejik Düşünce Enstitüsü’nde düzenlenen bir konferansta ülkesindeki olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu. Venezuela’daki olayların aslında yeni bir formatta darbe teşebbüsünün tezahürü olduğunu belirten Bracho, “Bir beyefendi anayasayı hiçe sayarak, kendisini devlet başkanı ilan ediyor. Bu soytarılığın en vahim kısmı, ABD’nin eteği altına sığınan ülkeler bu soytarılığa çanak tutuyor” dedi.

‘Gerçek dostumuz Türkiye’ymiş’

ABD’nin Venezuela’nın çevresindeki vekil ülkelerinden bir askeri müdahale olasılığını gözardı etmediklerini vurgulayan Bracho, “Ama umarız ki böyle bir şey yaşanmaz. Venezuela’da parlayacak kıvılcım, tüm Latin Amerika’yı sarar. Umarım ki, bu maceralarını ileriye taşımazlar” diye konuştu. Türkiye’yle ilişkileri geliştirmek istediklerini ifade eden Bracho, “Türk tarihi bizim için önemli. Düşman ortak, biz birçok ülkenin dostumuz olduğunu düşünüyorduk, gerçek dostları ise yeni fark ediyoruz. Türkiye’den öğrenecek daha çok şeyimiz var” ifadelerini kullandı.

İletişim Başkanı Altun’dan ‘ Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ video paylaşımıİletişim Başkanı Fahrettin Altun, ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ dayanışma kampanyasını anlatan bir video paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber