Geri Dön
Dünya‘Gerçek dostumuz Türkiye’ymiş’

‘Gerçek dostumuz Türkiye’ymiş’

Venezuela’nın Ankara Büyükelçisi Jose Bracho, Ankara’da Stratejik Düşünce Enstitüsü’nde düzenlenen bir konferansta ülkesindeki olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu. Venezuela’daki olayların aslında yeni bir formatta darbe teşebbüsünün tezahürü olduğunu belirten Bracho, “Bir beyefendi anayasayı hiçe sayarak, kendisini devlet başkanı ilan ediyor. Bu soytarılığın en vahim kısmı, ABD’nin eteği altına sığınan ülkeler bu soytarılığa çanak tutuyor” dedi.

‘Gerçek dostumuz Türkiye’ymiş’

ABD’nin Venezuela’nın çevresindeki vekil ülkelerinden bir askeri müdahale olasılığını gözardı etmediklerini vurgulayan Bracho, “Ama umarız ki böyle bir şey yaşanmaz. Venezuela’da parlayacak kıvılcım, tüm Latin Amerika’yı sarar. Umarım ki, bu maceralarını ileriye taşımazlar” diye konuştu. Türkiye’yle ilişkileri geliştirmek istediklerini ifade eden Bracho, “Türk tarihi bizim için önemli. Düşman ortak, biz birçok ülkenin dostumuz olduğunu düşünüyorduk, gerçek dostları ise yeni fark ediyoruz. Türkiye’den öğrenecek daha çok şeyimiz var” ifadelerini kullandı.

Köprü ayağına çarpan araç hurdaya döndüEdirne'nin Keşan ilçesinde, kontrolden çıkan otomobilin köprülü kavşağın ayağına çarptığı kazada sürücü yaşamını yitirdi, 2 kişi de ağır yaralandı. Çarpmanın şiddetiyle hurdaya dönen otomobilin motorunun yola fırladığı görüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet