Geri Dön

Hamaney ve Zarif’e de yaptırım!

ABD Başkanı Donald Trump, İran lideri Ali Hamaney’i de kapsayacak şekilde Tahran’a yönelik yeni yaptırımlar getiren başkanlık kararnamesine imza attı.

Hamaney ve Zarif’e de yaptırım!

İran’ın ABD’ye ait insansız hava aracını düşürmesinin ardından söz konusu yaptırımların kaçınılmaz olduğunu dile getiren Trump, “Pek çok isimle birlikte İran liderini de hedef alan çok güçlü yaptırımlar getiren başkanlık kararnamesini imzalıyorum. Bugünkü adımımız, bir İHA’mızın düşürülmesi de dahil son haftalarda İran rejiminin saldırgan birçok davranışının sonucudur” diye konuştu. ABD Başkanı, İran’ın hareket tarzındaki asıl sorumluluğun Hamaney’de olduğunu, bu yüzden söz konusu yaptırımlardan onun da etkilendiğini ifade etti. ABD yönetimi, Hamaney’in yanı sıra İran Devrim Muhafızları Ordusu’nun üst düzey bazı isimleri ve Dışişleri Bakanı Cevad Zarif’i de yaptırım listesine ekledi.

ABD’nin finansal yaptırım listesine eklenen Hamaney, Zarif ve diğer İranlı komutanlar ABD finans sisteminden tamamen izole edilirken, bu kişi ve unsurlarla iş yapan kişi ve kurumlar da ABD’nin yaptırımlarına maruz kalabilecek.

Kocaeli'nde kaybolan doktorun son görüntüleri ortaya çıktıKocaeli’de 2 gündür kendisinden haber alınamayan doktorun, evinden çıktıktan sonra marketten alışveriş yaptığı anların güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Bölgede yapılan arama çalışmaları ise sonlandırıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet