Geri Dön
DünyaHavada dehşet

Havada dehşet

ABD’de 231 yolcu ve 10 mürettebatın bulunduğu uçağın sağ motoru kalkıştan kısa süre sonra alev aldı. Acil iniş yapan uçaktan kopan parçalar etrafa düşerken, yolcular ve mürettebat yara almadan kurtuldu

ABD’nin Colorado eyaletinde United Airlines’a ait Boeing 777-200 model uçak önceki gün 231 yolcusu ve 10 mürettebatıyla Honolulu’ya gitmek üzere Denver Havalimanı’ndan kalkış yaptı. Uçağın sağ motoru kalkıştan kısa süre sonra alev aldı. Sağ motoru yanarken Denver Havalimanı’na geri dönen uçak acil iniş yaptı. Yolcular ve mürettebat olaydan yara almadan kurtuldu. Uçağın acil iniş yaparken kopan parçaları ise havalimanının yakınındaki Broomfield bölgesinde evlerin bahçelerine, boş alanlara ve bir çatıya düştü.

‘Patlama duyduk’


Polis, bölge sakinlerinden parçalara dokunmamalarını istedi. Soruşturma açılacağı bildirilirken, ABD Federal Havacılık Dairesi, kalkıştan kısa bir süre sonra uçağın sağ motorunda arıza meydana geldiğini açıkladı. Yolcular kalkıştan kısa bir süre sonra “büyük bir patlama” duyduklarını anlattı. Yolculardan David Delucia, “Uçak şiddetle sallanmaya başladı. İrtifa kaybettik ve hızla aşağı inmeye başladık” dedi. Delucia, uçağın düşmesi halinde kimliklerinin tespit edilebilmesi için eşiyle birlikte cüzdanlarını çıkarıp ceplerine koyduklarını da sözlerine ekledi.

Kanser ve Beslenme | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com'da yepyeni bir sağlık programı başladı. Moderatörlüğünü Elif Tümen'in yaptığı Sağlık Sohbetleri programında bu haftanın özel konusu "Kanser ve Beslenme". Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Erdem Göker ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Şuayib Yalçın kanser ve besleme ilişkisinin yanı sıra kanser hastalarının tedavisinde beslenmenin önemini, klinik beslenmenin tedavi başarısına etkisi ve kanserli hastaların hayat kalitesi üzerindeki etkisini anlatıyor. (Sponsorlu İçerik)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet