Geri Dön

Hedef, bağımsız Kosova

Hedef, bağımsız Kosova


       Kosova Kurtuluş Ordusu UÇK'nın eski lideri Haşim Taci, Sırp polisinden korkmadan bağımsız bir Kosova oluşturacaklarını açıklayarak bu yoldaki kararlılıklarını vurguladı.
       Kosova'nın eski siyasi lideri İbrahim Rugova'yla biraraya gelmesinin ardından UÇK bayraklarıyla gösteri yapan binlerce Arnavut'a seslenen Taci, Birleşmiş Milletler ve uluslararası organizasyonların bağımsız Kosova için kendilerine söz verdiklerini, ancak bu sözü tutmadıklarını vurgulayarak "Artık sabrımız sona erdi, Sırp polisinden korkmadan bu hedefimizi gerçekleştireceğimize söz veriyorum" dedi. Kosova için basın özgürlüğünden istihdama kadar birçok vaadde bulunan Taci'nin bu konuşmasından bir gün önce Kosovalıların eski siyasi lideri İbrahim Rugova, "Taci'yle aynı hedef için savaşıyoruz fakat farklı metodlarla" şeklinde bir açıklama yapmıştı. Siyasi uzmanlar ise Kosova'nın bağımsızlığına kavuşması için Rugova ve Taci arasında bir çekişme olabileceğine dikkat çekiyor.

Şiddet gören hemşire, zanlıyı 200 hastaya pijama alması karşılığında affettiÇorum'da bir hasta yakınının sözlü şiddetine maruz kalan hemşire Neşe Aygün, arabuluculuk aracılığıyla uzlaştığı zanlıyı 100 erkek, 100 kadın hastaya pijama alması karşılığında affetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet