Geri Dön

Hindistan Rusya'dan nükleer denizaltı kiralıyor

Pakistan'la büyük gerilim yaşayan ülke, 10 yıllık kiralama bedeli olarak Moskova'ya 3 milyar dolar ödeyecek.

Hindistan Rusya'dan nükleer denizaltı kiralıyor

Hindistan'ın Rusya ile yeni bir nükleer denizaltı kiralamak için anlaşmaya vardığı bildirildi.

NavyRecognation'ın haberine göre, Hindistan ile Rusya, Yeni Delhi'nin üçüncü nükleer saldırı denizaltısını kiralaması için 3 milyar dolara anlaştı.

"Chakra III" adı verilecek denizaltının, en erken 2025'te Hindistan sularında olması ve en az 10 yıl Hindistan donanmasına hizmet etmesi öngörülüyor.

Akula sınıfı Rus denizaltısının, Hint sistemlerine uyumlu olacağı ifade edilirken, Hindistan ile Rusya arasında gelecek yıl kontratı sona erecek "Chakra II"nin kira süresinin uzatılması için görüşmeler yapıldığı da kaydedildi.

"Chakra III"ün 530 metre derinliğe inebileceği, 30 deniz mili hızla dalış yapabileceği ve 73 kişilik mürettebat taşıyabileceği belirtildi.

Denizaltının ayrıca Rus yapımı Tip 65 ve Tip 53 torpidolarını ateşlemek için dört 650 milimetrelik ve dört 533 milimetrelik fırlatma düzeneği bulunuyor.

Sahtekarlığın böylesi! Önce sahte çeyrek taktı sonra gerçeğiyle değiştirdiAdıyaman’da bir düğün törenine damadın yakını olduğunu söyleyerek katılan şahıs, takı masasına giderek takı vermek istediğini söyleyip bir sahte çeyrek altın verdi. Daha sonra takı masasına tekrar gidip kararını değiştirdiğini belirten şahıs, gerçek çeyrek altını alarak kayıplara karıştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber