Geri Dön
DünyaHindistan’da dünya rekoru! Bir günde 6148 kayıp

Hindistan’da dünya rekoru! Bir günde 6148 kayıp

Kovid-19 salgınında ikinci dalganın etkisiyle mücadele edilen Hindistan’da günlük vaka sayısında yeniden artış görülürken, virüse bağlı günlük can kaybında da dünya rekoru kırıldı. Hindistan Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 94 bin 52 yeni vaka tespit edilmesi ile toplam vaka sayısının 29 milyon 2 bini geçtiğini duyurdu.

Hindistan’da dünya rekoru! Bir günde 6148 kayıp

 

Ülkenin  en yoksul eyaletlerinden Bihar’da yetkililer ise virüse bağlı günlük can kaybının 5500’ün altında olduğunu açıklamıştı. Salgının başından bu yana ilk kez veri temizleme çalışması yapan eyalet yetkilileri, şu ana dek evde veya özel hastanelerde virüs nedeniyle hayatını kaybeden 3951 kişi daha olduğunu tespit etti. Biharlı yetkililerin yeni tespit edilen ölümleri mevcut sayıya eklemesi ile günlük can kaybı sayısı revize edildi. Bu güncellemenin ardından ülkede son 24 saatte 6148 kişinin Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybettiğinin bildirildi.

Güncellemeyle Hindistan’da salgının başlangıcından bu yana en yüksek günlük can kaybı sayısı kaydedilmiş oldu. Hindistan’da Kovid’ten hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 359 bin 676’ya ulaştı.  Virüs kaynaklı can kaybı rekoru 12 Şubat’ta 5444 kişi ile ABD’de görülmüştü.

20 gündür kayıp! 'Görenler polise haber versin'Isparta'da 20 gündür kendisinden haber alınamayan 80 yaşındaki kayıp kişi aranıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet