Geri Dön
Dünyaİçinde öldüğü aracın parçasına 3 milyon

İçinde öldüğü aracın parçasına 3 milyon

ABD’li efsanevi aktör James Dean’in 1955’te ölümüyle sonuçlanan trafik kazasında kullandığı Porsche 550 Spyder’ın şanzıman ve diferansiyelinin bulunduğu bölüm açık artırmayla 382 bin dolara (3.2 milyon lira) satıldı.

İçinde öldüğü aracın parçasına 3 milyon

DIŞ HABERLER SERVİSİ - İnternet üzerinden yapılan müzayedede satılan otomobil aksamının geçen yıl Porsche restoratörü Don Ahearn tarafından keşfedilmeden önce onlarca yıl depoda kaldığı belirtildi. James Dean’in 24 yaşında ölmesine neden olan kazanın ardından aktörün sigorta şirketi Porsche’yi yarışçı William F. Eschrich’e 1092 dolara sattı. Eschrich, Porsche’nin motorunu başka bir yarış otomobiline yerleştirdi ve aracın diğer parçalarını ise yarışçı Troy McHenry’ye ödünç verdi. Her iki otomobil de 1956’da aynı yarışta kaza yaptı ve bu kazalardan birinde McHenry öldü. Aynı yarışta biri ölümlü iki kazanın yaşanmasının ardından Dean’in Porsche’sinin ‘lanetli’ olduğu efsanesi gündeme geldi.

 

Artvin'de boğulmak üzere olan çift böyle kurtarıldıArtvin'in Arhavi ilçesinde 22 Temmuz'da meydana gelen selde boğulmak üzere olan Ersin ve Suzan Güzel çiftini, son anda çocuklarının arkadaşı botla kurtardı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet