Geri Dön
Dünyaİlk oylamada reddedilmişti! Fransa'da 'sağlık kartı' gelişmesi

İlk oylamada reddedilmişti! Fransa'da 'sağlık kartı' gelişmesi

Fransa’da sağlık acil durumunun sonlanması ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) "sağlık kartı" uygulamasını içeren tasarı Ulusal Meclisten geçti.

İlk oylamada reddedilmişti! Fransa'da 'sağlık kartı' gelişmesi

Ulusal Mecliste gün içinde yapılan ilk oylamada reddedilen tasarı, ikinci oylamada 85'e karşı 208 oyla kabul edildi. Tasarı, Kovid-19 salgını nedeniyle ilan edilen sağlık acil durumundan, 2 Haziran'dan eylül ayı sonuna kadar kademeli çıkış ve tartışmalı sağlık kartı uygulamasını içeriyor. Uygulama, toplu etkinliklere katılmak ve belirli mekanlara girebilmek için negatif Kovid-19 testi sonucu veya aşı belgesi ya da hastalığı kapmışsa iyileştiğini gösteren bir belge beyan etmeyi zorunlu tutuyor.

Ülkede 2 Mayıs'tan itibaren kademeli olarak normalleşme süreci başlamıştı.

Fransa Halk Sağlığı Kurumu verilerine göre, son 24 saatte 19 bin 791 yeni Kovid-19 vakası kaydedildi.

Virüs tespit edilen kişi sayısının 5 milyon 800 bin 170’e yükseldiği ülkede, son açıklanan 251 ölümle virüse bağlı can kaybı sayısı 106 bin 964 oldu.

Fransa Sağlık Bakanlığının paylaştığı verilere göre, 27 Aralık 2020'den bu yana Kovid-19 aşısı yapılanların sayısı 18 milyon 505 bin 785'e çıktı, bunlardan 8 milyon 243 bin 215'ine ikinci doz uygulandı.

Yaralı halde direksiyon geçti! Kaza yaptı, kurtarılamadıÜmraniye'de, bacağından silahla yaralı olan sürücü, park halindeki kamyona çarptı. Ambulansla hastaneye kaldırılan ve çok kan kaybettiği belirtilen sürücü Durdu Ertürk, hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet