Geri Dön
Dünyaİlk uzay evi

İlk uzay evi

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Axiom Space şirketi ile çalıştığı turizm amaçlı ilk uzay evinin detaylarını ve fotoğraflarını yayınladı.

İlk uzay evi

Uluslarası Uzay İstasyonu’na eklenecek yaşamsal modülde konaklayacak turistler, yüksek hızlı internetten faydalanabilecek. Ayrıca devasa boyutta pencereden 360 derecelik uzay ve dünya manzarasını izleyebilecekler. Bu tatilin bedeli 35 bin dolardan başlayacak.

İki eski uydu çarpışabilir

ABD’ye ait iki eski uydunun yörüngede çarpışma tehlikesinin olduğu bildirildi. Uydu izleme şirketi Leolab, NASA’ya ait Kızılötesi Gök Bilimi Uydusu (IRAS) ile ABD Hava Kuvvetleri’ne ait Kütle Çekimi İrtifa Dengeleme Deney Uydusu’nun (GGSE-4), ABD’nin Pittsburg kenti üzerine denk gelen alçak yörünge bölgesinde birbirine yakın geçiş yapacakları uyarısında bulundu. Yakınlığın çarpışma tehlikesi yarattığı kaydedildi.

Bodrum'da harekete geçildi! Yerleşim yerlerinin hemen yanında yangın çıktıMuğla'nın Bodrum ilçesinde makilik ve ormanlık alanda yangın çıktı. Alevlerin yaklaşık 150 metre uzaklıktaki yerleşim alanına sıçramaması için yoğun çalışmanın yürütüldüğü bildirildi. Öte yandan Hatay'da da çıkan yangın yerleşim yerlerine sıçradı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet