Geri Dön
Dünyaİmparatorun bahçe partisine koronavirüs engeli

İmparatorun bahçe partisine koronavirüs engeli

Japonya'da İmparator ve İmparatoriçenin halkla bir araya geldiği her yıl düzenlenen bahçe partisi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle yapılmayacak.

İmparatorun bahçe partisine koronavirüs engeli

Kyodo ajansının haberine göre, her yıl ilk bahar ve güz dönemlerinde Akasaka İmparatorluk Sarayı bahçelerinde gerçekleştirilen bahçe partisi Kovid-19 sebebiyle iptal edildi.

Sarayın, normal zamanda kapalı bahçelerinin yılda iki kez halka açıldığı etkinlikte imparatorluk ailesi üyeleri, uluslararası bilim, kültür ve spora katkı sunmuş kişiler dahil ülke genelinden yaklaşık 2 bin konukla buluşuyordu.

İlkbaharda kiraz çiçeklerinin açtığı döneme, sonbaharda yaprak dökümüne denk gelen zamanda yılda iki kez düzenlenen etkinlik, salgın ve taht törenleri sebebiyle son iki yılda 4 kez iptal edildi.

19 yıl sonra aydınlatılan cinayetin 2 şüphelisi suçlamaları kabul etmediKocaeli'nin Derince ilçesinde, 2001 yılında darp edildikten sonra boğularak öldürülen Kasım Aydın'ın (20), 19 yıl sonra yakalanan katil zanlıları Hidayet İlkme ve Tamer Korkmaz'ın yargılanmasına başlandı. Suçlamayı kabul etmeyen zanlılardan Aydın'ın cep telefonunu İstanbul'da sattığı belirlenen İlkme ise, savunmasında para ile satın aldığını söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet