Geri Dön

İngiltere Sağlık Bakanı Hanckok karantinada

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, sosyal medya hesabından açıklama yaparak 6 gün boyunca koronavirüs karantinasında olacağını duyurdu. Mart 2020’de İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve Sağlık Bakanı Hanckok koronavirüse yakalanmıştı.

İngiltere Sağlık Bakanı Hanckok karantinada

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, Ulusal Sağlık Hizmeti (NHS) koronavirüs uygulamasından bildirim alması üzerine kendini karantinaya aldığını duyurdu. Sosyal medya hesabından yayınladığı bir videoda açıklama yapan Hancock, "Dün gece NHS koronavirüs uygulaması tarafından bildirim aldım. Bu da Pazar gününe kadar evden hiç çıkmadan kendimi izole edeceğim anlamına geliyor. Kedini izole etmek, belki de sosyal mesafe kuralının en önemli parçası. Çünkü uygulamadan test sonucu pozitif çıkan biriyle yakın temasta bulunduğumu öğrendim. Bu, bulaş zincirini nasıl kırdığımızı gösteriyor. Benim yapacağım gibi bu kurallara uymalısınız” dedi. Çalışmalarını evden yürüteceğini belirten Hanckok, “Tüm kuralları takip ederek bu virüsü yenebiliriz” diye konuştu.

Mart 2020’de İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve Sağlık Bakanı Hanckok koronavirüse yakalanmıştı.

 

FETÖ firarisi, elbise dolabındaki gizli bölmede yakalandıYozgat'ta, FETÖ/PDY'ye üye olmak suçundan 6 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari H.B., saklandığı evdeki elbise dolabının gizli bölmesinde yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet