Geri Dön
Dünyaİngiltere'de hızlı trenin üzerinde fark edilen kedi 2,5 saatte indirildi

İngiltere'de hızlı trenin üzerinde fark edilen kedi 2,5 saatte indirildi

Londra-Manchester yolcuları başka bir trene aktarıldı, kedi istasyon personelinin vagonun tavanına çıkardığı kovayla kurtarıldı.

İngiltere'de hızlı trenin üzerinde fark edilen kedi 2,5 saatte indirildi

İngiltere'de Londra-Manchester seferini yapmaya hazırlanan hızlı trende, kalkıştan önce bir vagonun üzerine çıkan kedi, 2,5 saatlik bir çabayla kurtarıldı.

Kedi, Euston İstasyonu'nda kalkıştan yarım saat önce fark edildi.

Tekir kedi aşağı indirilemeyince yolcular başka bir trene aktarıldı. Kedi, istasyon personelinin vagonun tavanına çıkardığı kovayla aşağı indirildi.

İstasyon personeli kedinin kurtarıldıktan sonra hiçbir şey olmamış gibi paniğe kapılmadan istasyon içinde dolanmaya devam ettiğini söyledi.

 

İngilterede hızlı trenin üzerinde fark edilen kedi 2,5 saatte indirildi

 

Kedinin hızla giden trenden düşme riskinin yanı sıra 25 bin volt elektriğe çarpılma riski de vardı. Bu trenin hızı saatte 200 kilometreyi aşıyor.

Demiryolları işletmecisi Network Rails'in istasyon müdürü Joe Hendry, "Normalde istasyon içindeki güvercinlerle sorun yaşıyoruz. İlk kez bir kedi kurtarıyoruz. Neyse ki bu kez merak kediyi öldürmedi. Hayvanın dokuz canından biri kullanmak zorunda kalmamasına sevindik" dedi.

Kaynak: BBC Türkçe

Korku dolu anlar! Rus turist 4 metreden dereye uçtuAntalya'nın Manavgat ilçesinde üç tekerli elektrikli motosikletle dereye uçan Rus Vera Khestaeva (25) kurtarıldıktan sonra özel bir hastaneye götürülerek, tedaviye alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet