Geri Dön
Dünyaİngiltere'de Omicron yayılıyor

İngiltere'de Omicron yayılıyor

Omicron varyantı sayısının 134'e yükseldiği Birleşik Krallık'taki pozitif testlerin çoğu İngiltere'de. Vakaların yarısının ise iki doz aşı olduğu açıklandı.

İngiltere'de Omicron yayılıyor

İngiltere Ulusal Sağlık Güvenliği Ajansı (UKHSA) tarafından yapılan açıklamada, Birleşik Krallık genelinde Omicron mutasyonu vakalarının 134'e yükseldiği duyuruldu. Tespit edilen vakaların tümünün Güney Afrika seyahatleri ile bağlantılı olmadığı belirtilerek virüsün insandan insana bulaşarak yayılmakta olduğuna yönelik uyarıda bulundu.

VAKALARIN ÇOĞU İNGİLTERE'DE

Birleşik Krallık'ta tespit edilen Omicron vakalarının büyük çoğunluğunun İngiltere'de kaydedildiği belirtildi. Mutasyonun en sık başkent Londra, Kuzey Batı, Kuzey Doğu, Güney Doğu, Güney Batı ve Midland bölgelerinde görülmesiyle hemen hemen İngiltere'nin her yerine yayıldığı aktarıldı.

OMİCRON VAKALARININ YARISI İKİ DOZ AŞILI

UKHSA açıklamasına göre Salı günü tespit edilen ilk 22 Omicron vakasının ayrı olarak incelendiği bir araştırmaya göre vakaların yarısı 2 doz Covid-19 aşısını yaptırdı. 22 vakadan 12'sinin 2. doz Covid-19 aşılarını olduktan 14 gün sonra Omicron mutasyonuna yakalandıkları belirtildi. Şu ana kadar Omicron vakalarının hastaneye kaldırılmadığı veya mutasyon nedeniyle herhangi bir can kaybının meydana gelmediği vurgulandı.

İngiltere'de son 2 gündür günlük vaka sayıları 50 binin üzerinde seyrediyor. Perşembe günü 53 bin 945 vakanın kaydedilmesi ile günlük Covid-19 vaka sayısı 17 Temmuz'dan bu yana en yüksek seviyeye ulaşmıştı. Cuma günü ise 50 bin 584 Covid-19 vakasının tespit edilmesi ile toplam vaka sayısı 10 milyon 379 bin 647'ye yükselmişti.

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisine (ONS) göre İngiltere'de artan Covid-19 enfeksiyonları ağırlıklı olarak Covid-19'un Delta mutasyonundan kaynaklanıyor.

Kamu çalışanlarına izin kararı! 12 il açıklandı
İmamoğlu'nun balıkçıdaki fotoğrafına sert tepki: İnsan biraz utanır
Arnavutköy'de pes dedirten uyanıklık! Hemen 1000 liraya çıkardılar
Yaptığı montaj hayatına mal oldu! Öldüren paylaşım
Dünya devinden Türkiye hamlesi! 10 şehirde kurulacak, iş ilanları açıldı...
Serap çıktı! Mars'ta eşi benzeri olmayan 'keşif'
All Star'da bu da oldu! Yarışmayı reddetti
Galatasaray transferi bitirdi! Duyurdular, Türkiye'ye geliyor
Konut alım satımından yeni dönem! Tamamen değişecek
İntikamın böylesi! Aldatılan kadın sosyal medyayı salladı
Ölüm yalanı tutmadı! Can çekişen eşe refakat
Emre Belözoğlu'ndan bomba transfer! Visca'nın yerine...
Fatma Girik'in vefatı yasa boğdu! Mal varlığını onlara bıraktı
Geri sayım başladı! Asgari ücretten kaldırıldı
Kazı Kazan Süper Renklerle Kazan Oynadı, 1.000.000 TL Kazandı!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler