Geri Dön

İngiltere'den radikal bir karar daha! Tüm bağlar kopuyor...

İngiltere, Avrupa Birliğinden (AB) ayrılmasının ardından, suçluların hızlı bir şekilde iade edilmesinde kullanılan Avrupa Yakalama Emri Programı'nda yer almak istemediğini, bunun yerine daha geniş kapsamlı bir anlaşmaya varılması gerektiğini açıkladı.

İngiltere'den radikal bir karar daha! Tüm bağlar kopuyor...

 

İngiliz hükümetinin "AB ile gelecekteki ilişkimiz; İngiltere'nin müzakerelere olan yaklaşımı" başlıklı müzakere çerçeve metninde, yol haritasında suçluların iadesi anlaşmasına da değinildi.

Metinde, "İngiltere, gelecekteki ilişkinin bir parçası olarak Avrupa yakalama emirlerinde yer almak istemiyor." ifadesine yer verildi.

Hükümet, bunun yerine AB'nin Norveç ve İzlanda'yla yaptığı anlaşmayı baz alan ancak Avrupa yakalama emirlerinin kapsama alanının dışındaki kişiler için de uygun ilave güvenceler ve hızlı iade düzenlemeleri içeren bir anlaşmanın sağlanması gerektiğini savundu.

AB ülkeleri arasındaki uzun iade süreçlerinin önüne geçilmesinin amaçlandığı program, 2004'te yürürlüğe girmişti.

İngiltere, uzun süren müzakereler ve siyasi tartışmaların ardından 31 Ocak'ta AB'den ayrılmıştı.

Şehirlere kurbanlık girişleri yaklaştı, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri denetimleri artırdıKurban Bayramı dolayısıyla İstanbul'a hayvan girişleri 16 Temmuz'da başlayacak. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri, bayram öncesi denetimlerini artırdı. Beykoz’da bulunan canlı hayvan sevk kontrol noktasında, polis ve jandarmanın da desteğiyle Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri, canlı hayvan yüklü araçları kontrol ediyor. 16 Temmuz'dan önce kurbanlıkları hayvan pazarlarına götürmek üzere yola çıkan hiçbir aracın geçişine izin verilmiyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber