Geri Dön
DünyaInterpol’e tartışmalı başkan

Interpol’e tartışmalı başkan

Uluslararası Polis Teşkilatı'nın (Interpol) İstanbul'da yapılan başkanlık seçimlerini Birleşik Arap Emirlikleri'nden Ahmed Naser El Reisi önde bitirdi ve Interpol'ün yeni başkanı seçildi.

Interpol’e tartışmalı başkan

Interpol'ün Twitter adresinden yapılan açıklamada, El Reisi'nin 4 yıl boyunca başkanlık görevini sürdüreceği kaydedildi. Ancak eleştirilere maruz kalan Reisi’nin seçilmesi tartışmalara neden oldu. Uluslararası STK’lar, ülkesinde siyasi tutuklulara işkence yapılmasına göz yummakla da suçlanan BAE İçişleri Bakanlığı Başmüfettişi El Reisi'nin adaylığına karşı çıkıyordu. BAE'de daha önce gözaltına alınan ve işkence gördüğünü öne süren İngiltere vatandaşı iki kişi, El Reisi'nin adaylığının engellenmesi için kampanya yürütüyordu. Reisi hakkında işkence gerekçesiyle Fransa ve Türkiye'de iki ayrı suç duyurusu bulunuyor. El Reisi ise hakkındaki suçlamaları reddediyor. 

Teşkilatın İcra Komitesi Avrupa Kıtası üyeliğine ise Türkiye'nin adayı İnterpol Dairesi Başkanı Selçuk Sevgel seçildi.

Binlerce kişinin yaşadığı sitede dehşet! Önüne gelen herkese kurşun yağdırdıİstanbul Tuzla’da pompalı tüfekli saldırgan binlerce kişinin yaşadığı sitede dehşet saçtı. Servis araçlarına kurşun yağdıran saldırganın hedef aldığı bir kadın doktor ise şans eseri kurtuldu..

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler