Geri Dön
Dünyaİşgal komutanı Şoygu ilk kez Ukrayna'da

İşgal komutanı Şoygu ilk kez Ukrayna'da

Rusya Savunma Bakanı Şoygu, helikopterle uçtuğu Ukrayna'da işgalci birlikleri denetledi. Şoygu'nun indiği yer açıklanmadı.

İşgal komutanı Şoygu ilk kez Ukrayna'da

Rusya lideri Vladimir Putin'in Ukrayna işgali beşinci ayına girerken, Savunma Bakanı Sergey Şoygu ilk kez Ukrayna'ya gitti. Rusya Savunma Bakanı, helikopterle uçtuğu Ukrayna'da işgal birliklerini denetimden geçirdi.

Kurmayların ve komutanların hazır bulunduğu toplantıda Bakan Şoygu, Rus askerinin motivasyonu, askeri taktikler, genel operasyon bilgileri ve çatışmaların sürdüğü kentlerle ilgili bilgiler aldı.

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Rus Silahlı Kuvvetleri’nin ana harekat alanındaki mevcut eylem ve durum ile ilgili bilgiler aldı. Şoygu, çatışmalar sırasında destek operasyonlarının yanı sıra geçici dağıtım noktalarında Rus askeri için gerekli yaşam koşulları oluşturulmasına özel önem verdi" denildi.

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından servis edilen görüntülerde, Şoygu’nun askeri bir helikopterle karargaha indiği görülüyor. Görüntülerde Bakan Şoygu’nun komutanlar ile Ukrayna’daki savaş haritası üzerinde çalıştığı görülürken, kameranın haritayı göstermemesi ve Şoygu ile komutanların seslerinin kesilmiş olması dikkat çekti.