Geri Dön

IŞİD'li saldırganı Türkiye sınır dışı etmiş

Fransa'da rahibi bıçaklayarak öldüren saldırganlardan birinin geçen yıl İstanbul'da havaalanında yakalanıp geri gönderildiğini, CNN dünyaya son dakika olarak duyurdu.

Fransa'nın kuzeyindeki Saint-Etienne-du-Rouvray kasabasında bir kiliseyi basıp papazı boğazından bıçaklayarak öldüren iki IŞİD'liden Adel Kermiche'nin Türkiye tarafından sınır dışı edildiği ortaya çıktı.

Amerikan CNN televizyonu, Türk yetkililerin resmi açıklamasına dayandırdığı haberini son dakika olarak dünyaya duyurdu.

CNN'nin haberine göre, Adel Kermiche İstanbul'a geçen yıl giriş yapmayı denedi ancak İsviçre'ye geri gönderildi.

19 yaşındaki IŞİD mensubunun kimlikteki ismi Kevin Kermiche. CNN'ne açıklama yapan Türk yetkili, "Havalanında yakaladığımız Kermiche'yi 14 Mayıs 2015 tarihinde İsviçre Cenevre'ye sınır dışı ettik" dedi.

Euronews ise, Adel Kermiche'in 2015’te iki kez IŞİD’e katılmak için Suriye’ye gitmeye çalışıp tutuklandığını, kısa bir süre önce ise şartlı tahliye edildiğini duyurdu.

Fransa'da Salı günü bir kiliseyi basan Adel Kermiche ve Abdülmalik Nabil Petitjean, din görevlileri ve cemaati rehin almıştı. Papazın boğazını bıçakla kesen ikilinin IŞİD'le bağlantılı olduğu ortaya çıkmıştı.

Saldırganlardan Petitjean’ın DNA’sının annesiyle uyuştugu tesbit edildi, kimlik kartı da diğer şüpheli Kermiche’in evinde bulundu.

Saldırganlar kiliseye operasyon yapan polis tarafından vurularak öldürülmüştü.

Şişli'de bebek arabalarından hırsızlık yapan kadın yakalandıİstanbul Şişli'de alışverişe çıkan çocuklu kadınları hedef alarak hırsızlık yapan şüpheli yakalandı. Çok sayıda suç kaydı bulunan şüpheli, çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Şüpheli kadının hırsızlık anları ise kameralara yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber