Geri Dön
Dünyaİsrail Dışişleri Bakanı, ABD'ye İran nükleer anlaşmasına ilişkin çekincelerini iletti

İsrail Dışişleri Bakanı, ABD'ye İran nükleer anlaşmasına ilişkin çekincelerini iletti

İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'a İran nükleer anlaşmasına ilişkin müzakereler hakkında ciddi tereddütlerinin olduğunu iletti.

İsrail Dışişleri Bakanı, ABD'ye İran nükleer anlaşmasına ilişkin çekincelerini iletti

 

İsrail Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, İsrail'de Başbakan Naftali Bennet liderliğindeki koalisyon hükümetinin kurulmasının ardından, Tel Aviv ile Washington yönetimi arasındaki ilk yüz yüze görüşme İtalya'nın başkenti Roma'da gerçekleşti. 

Lapid ile Blinken arasındaki görüşmenin ana gündemi, İsrail-ABD ilişkileri ve İran nükleer anlaşmasına ilişkin gelişmeler oldu. 

Lapid, görüşmede eski Başbakan Binyamin Netanyahu döneminde eski ABD Başkanı Barak Obama ile yaşanan fikir ayrılıklarını işaret ederek, "Geçmiş yıllarda hatalar yapıldı. İsrail'in iki tarafı da tutan (ABD'deki Cumhuriyetçiler ve Demokratlar) statüsü zarar gördü. Bunu birlikte düzelteceğiz." ifadelerini kullandı. 

Avusturya'nın başkenti Viyana'da devam eden İran ile nükleer müzakerelere değinen Lapid, "İsrail'in İran nükleer anlaşmasına ilişkin ciddi tereddütleri var. Bu anlaşmazlıkları tartışmanın yolunun basın toplantılarından değil, doğrudan ve profesyonel görüşmelerden geçtiğine inanıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

'Tık' uğruna bu sefer metrobüs üstünde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü geçtiSosyal medyada beğeni için çektiği videolarla hem kendini hem de başkalarını tehlikeye sokan, Galata Köprüsü'nden hareket halindeki tur gemisinin üzerine atlayan Yunus Emre Özer şimdi de metrobüs üstünde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü geçti. Avrupa Yakası'ndan Anadolu Yakası'na geçen Özer, hem kendi hem de metrobüstekilerin hayatını tehlikeye attığı o anları ise sosyal medyada paylaştı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner