Geri Dön
Dünya‘Kız kaçırma’ soruşturması

‘Kız kaçırma’ soruşturması

‘Seks ağı kurmak’tan yattığı cezaevinde intihar eden Jeffrey Epstein’in suç ortağı, tutuklu Ghislaine Maxwell’e yönelik ‘kız kaçırdığı’ suçlamasını İngiliz polisi de soruşturuyor

‘Kız kaçırma’ soruşturması

ABD’li milyarder finansçı Jeffrey Epstein (66) cinsel istismar ve seks ağı kurmaktan yattığı cezaevinde 2019’da intihar etmişti. Epstein’in suç ortağı olduğu bildirilen Ghislaine Maxwell (59) ise geçen yıl ABD’de tutuklanmıştı. Maxwell hakkındaki reşit olmayan kızları ABD-İngiltere arasında kaçırdığı, taciz ettiği suçlamasının İngiliz polisi tarafından da soruşturulacağı açıklandı. İngiliz polisinin Virginia Giuffre adlı ABD’li kadının 17 yaşındayken Londra’ya kaçırıldığı ve Epstein ile Maxwell tarafından Prens Andrew ile cinsel ilişkiye girmeye zorlandığı suçlamasını araştıracağı bildirildi. Epstein ile Maxwell’in en az 6 kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilirken, söz konusu suçların kanıtlarının mahkeme belgeleri, tanık ifadeleri ve röportajlara dayandığı bildirildi.

‘Yeterince kanıt var’

İngiltere’de eski başsavcı Nazir Afzal, polisin, Maxwell hakkında çok kapsamlı soruşturma yapması için yeterince kanıt olduğunu söyledi. Afzal, “Bu soruşturmayla yeni mağdurlar da tespit edilebilir” dedi. Şu anda ABD’de cezaevinde olan Maxwell, İngiltere’de genç bir kadını taciz ettiği iddiaları da dahil olmak üzere ABD’de bir dizi cinsel suçlamayla karşı karşıya.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Erbil'deTicaret Bakanı Mehmet Muş, Irak'ın başkenti Bağdat'taki temaslarının ardından Erbil'e geldi. Bakan Mehmet Muş, Erbil Uluslararası Havalimanı'nda, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Ticaret ve Sanayi Bakanı Kemal Müslim tarafından karşılandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler