Geri Dön
DünyaKlasik sanattan dijital buluşmaya!

Klasik sanattan dijital buluşmaya!

Instagram’da 400 binden fazla takipçiye sahip Ertan Atay, ünlü tablolarla filmlerin kahramanlarınıdijital olarak buluşturuyor. Atay’ın çalışmalarında Mona Lisa ile İnci Küpeli Kız bir arada olabiliyor

Klasik sanattan dijital buluşmaya!

DIŞ HABERLER SERVİSİ - Türk sanatçı Ertan Atay, yüzlerce yıl önce yaşamış olan sanatçıların yüzlerini ve eserlerini, günümüzde popüler kültürde önemli yeri bulunan dizi ve filmlerdeki sahnelerle birleştirerek sosyal medyada büyük ses getirdi. Ertan Atay, dünyaca ünlü klasik sanat eserlerini ve ressamların yüzlerini popüler kültürdeki film, TV dizisi ve müzik referanslarıyla birleştirerek Instagram’da 412 bin takipçi elde etti.

Zamanı aşıp buluştular!

İngiliz ‘Daily Mail’ gazetesininin gündeminde de kendine yer bulan Ertan Atay, Leonardo Da Vinci, Edvard Munch, Van Gogh gibi ünlü ressamların klasik tablolarını film ve TV karakterleriyle harmanladı. Böylece aralarında yüz yıllar olan kültürel ikonları bir araya getirdi. Atay’ın ‘FailunFailunmeFailun’ adlı Instagram hesabında paylaştığı ve sosyal medyada viral olan çalışmalardan en göze çarpanlar arasında ‘Friends’ dizisinden bir sahneye yerleştirilen ‘İnci Küpeli Kız’, ‘Mona Lisa’ tabloları ve ressam Frida Kahlo’nun portresi yer alıyor.