Geri Dön
DünyaKolombiya'da sağlıkta acil durum süresi uzatıldı

Kolombiya'da sağlıkta acil durum süresi uzatıldı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 59 bin 518 kişinin öldüğü Kolombiya'da, sağlıkta acil durumun 31 Mayıs'a kadar uzatılma kararı alındı.

Kolombiya'da sağlıkta acil durum süresi uzatıldı

Devlet Başkanı Ivan Duque, düzenlediği basın toplantısında, 28 Şubat'ta dolacak olan sağlıkta acil durumun 3 ay daha uzatıldığını belirterek, "Ülkede Kovid-19'un etkisi azalmakla beraber risk devam ediyor. Önlemlerin sonuç vermesi için kalabalık oluşturan, kamusal ve özel etkinlikler, yasak kapsamında olmaya devam edecek." ifadelerini kullandı.

70 yaş ve üzerindeki kişilere önleyici izolasyonda kalmaya devam etmeleri tavsiyesinde bulunan Duque, ülkeye yeni aşıların gelmeye devam edeceğini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ortak coğrafyamızda ne surette olursa olsun gerilimin artmasını arzu etmiyoruz"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'a gelen Ukrayna lideri Zelenskiy ile Huber Köşkü'nde kritik bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası ortak basın açıklamasıda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında, "Karadeniz'in bir huzur ve barış denizi olmaya devam etmesi temel hedefimizdir. Ortak coğrafyamızda gerilimin artmasını arzu etmiyoruz." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet