Geri Dön

Kral prenses kızını ‘tanıdı’

Belçika’nın eski kralı 2’nci Albert, 1998 yılından beri kızı olduğunu reddettiği ancak daha sonra mahkeme kararıyla yaptırmak zorunda kaldığı DNA testi sonucunda resmen kızı olduğu anlaşılan sanatçı Delpihe Boel ile ilk kez görüştü.

Kral prenses kızını ‘tanıdı’

Yıllardır verdiği hukuk mücadelesinin ardından geçen ay mahkeme kararıyla “prenses” unvanını ve “de Saxe-Cobourg” olan kralın soyadını alan 52 yaşındaki Delpihe, 2’nci Albert ve eşi Kraliçe Paola ile Belvedere Kalesi’nde bir araya geldi. Yapılan ortak açıklamada “Duygu dolu, gönül rahatlığı, anlayış ve umut dolu yeni bir sayfa açıldı. Kargaşadan ve yaralanmalardan sonra artık affetme, iyileşme ve uzlaşma zamanı” ifadesine yer verildi. Prenses Delpihe, 2’nci Albert’in, evliyken 1960’lı yıllarda aristokrat Sybille de Selys Longchamps ile yaşadığı ilişkiden doğmuştu.

Edirneliler göbek atarak kar yağışı sevinci yaşadıBalkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava dün gece, Hamzebeyli Sınırkapısı'ndan Edirne'den ülkeye giriş yaptı. Kurak geçen yılın ardından kar yağışına sevinen Edirneliler 9/8'lik ritimde çalan müzikle göbek atarak kar yağışı sevinci yaşadılar.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet